سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاخ سفید: ترامپ روی حرف خود درباره شنود ایستاده است‎

در حالی که کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا گفته شواهدی درباره ادعای دونالد ترامپ خصوص تحت شنود قرار گرفتن از طرف باراک اوباما مشاهده نکرده است،شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید می‌گوید، ترامپ همچنان بر سر حرف خود ایستاده است.

 ریچارد بور، رییس جمهوریخواه و سناتور دمکرات مارک وارنر، معاون وی، رهبران کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا اعلام کردند: براساس اطلاعاتی که در اختیار داشتیم،ما هیچ شواهدی دال بر شنود از برج ترامپ توسط دولت آمریکا در جریان انتخابات ۲۰۱۶ و بعد از آن مشاهده نکردیم.

این در حالی است که شان اسپایسر در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اظهارات رهبران کمیته اطلاعاتی سنا درباره شنود دونالد ترامپ گفته است: او (ترامپ) بر سر حرف خود ایستاده است.

سخنگوی کاخ سفید از خبرنگاران خواست به اظهارات این دو سناتور با دقت توجه کنند و نتیجه گیری خود را به جای اظهارات رهبران کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا مطرح نکنند.

شان اسپایسر اضافه کرد: کمیته اطلاعاتی سنا گفته است که براساس اطلاعاتی که داریم این مساله را باور نمی کنیم. این در حالی است که وزارت دادگستری دو روز پیش یک هفته مهلت خواسته است تا اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهد. بنابراین آنها اطلاعات وزارت دادگستری را ندیده اند.

سخنگوی کاخ سفیدادامه داد: رییس جمهوری دیروز گفت که اطلاعات تازه ای در این زمینه مطرح خواهد شد.

رییس‌جمهوری آمریکا بامداد روز چهارم مارس در یک رشته توئیت این ادعا را مطرح کرد. ادعای وی شش هفته پس از تحویل مقام ریاست جمهوری از باراک اوباما به وی و همزمان با ادعاهای مربوط به تماس‌های کمپین او با روسیه صورت گرفت.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩۵, ١۴:٢١

   

پر مبحث ترین ها