سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عزل و نصب‌های جدید در عربستان

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩۶, ١٠:١٨    نسخه چاپی    
پادشاه عربستان طی حکم‌هایی سلطنتی دست به تغییراتی در کابینه و انتصاب‌های جدید زد.به گزارش ایسنا، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان طی حکم‌هایی چند وزیر را از کار برکنار و افراد جدیدی را به جای آنها گماشت.

براساس این اوامر سلطنتی، ملک سلمان خالد بن سلمان، پسرش را به عنوان سفیر این کشور در آمریکا منصوب کرد. بدین ترتیب، خالد بن سلمان جایگزین عبدالله بن فیصل بن ترکی خواهد شد.

همچنین شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز وزیر مشاور در امور انرژی و صنعت و معدن تعیین شد.

طبق این دستورات، عادل الطریفی، وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی از این پست کنار گذاشته شده و دکتر عواد بن صالح العواد جانشین او شد.

همچنین پادشاه عربستان محمد بن ابراهیم السویل، وزیر مخابرات و آی تی را از این پست برکنار کرده و مهندس عبدالله بن عامر السواحه را جانشین او کرد.

همچنین خالد العرج ، وزیر خدمات شهری به دلیل سوء استفاده از قدرت و نفوذ برکنار شده و کمیته‌ وزارتی تحقیقاتی در این باره تشکیل و عصام بن سعید به عنوان وزیر خدمات شهری تعیین شد.

طبق این دستور پادشاه، سرلشکر فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود به عنوان فرمانده نیروی زمینی تعیین شد.

به این ترتیب عید بن عواض بن عید الشلوی از پست فرمانده نیروی زمینی برکنار و به عنوان مشاور وزیر دفاع تعیین شد.

احمد بن حسن بن محمد عسیری به عنوان معاون رئیس سازمان اطلاعات کل در حد عالی و ممتاز تعیین شد. عسیری جانشین یوسف الادریسی نایب رئیس سازمان اطلاعات کل شد که بازنشسته شد.
منصب جدید لعسیری

پادشاه همچنین دستور دو ماه پاداش به نیروهای فعال در عملیات نظامی علیه یمن از بین منسوبان وزارت کشور،‌دفاع،‌ گارد ملی و ریاست سازمان اطلاعات کل داد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩۶, ١٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها