سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تلفات سرمای شدید اروپا به بیش از 500 نفر رسید

کارشناسان هواشناسی اروپا اعلام کردند ممکن است این موج سرما تا پایان ماه فوریه ادامه یابد.

تعداد کشته شدگان سرما و یخبندان در اروپا که شرق این قاره را بیشتر از دیگر نقاط اروپا در محاصره داده است از مرز 500 نفر گذشت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی یورو نیوز ، دمای هوا در برخی از کشورهای اروپایی از جمله بلغارستان و رومانی به 40 درجه زیر صفر رسیده است. تنها در بلغارستان بیش از 130 روستا به دلیل بارش سنگین برف با قطع برق مواجه هستند.

کارشناسان هواشناسی اروپا اعلام کردند ممکن است این موج سرما تا پایان ماه فوریه ادامه یابد دولت بلغارستان روز چهارشنبه را به یاد هشت نفر از کشته شدگان در روستایی در جنوب این کشور عزای عمومی اعلام کرد.

حمل و نقل روی رودخانه‌های این کشور از روز سه شنبه ممنوع شده و بنادر بلغارستان در حاشیه دریای سیاه نیز به دلیل وزش شدید باد روز چهارشنبه تعطیل بودند.

در رومانی مدارس یازده استان این کشور روز چهارشنبه تعطیل شد و تنها بندر این کشور در حاشیه رودخانه دانوب نیز به دلیل یخ زدن این رودخانه از چندین روز پیش تعطیل است. دمای هوا در صربستان نیز به شدت کاهش یافته و سیزده قربانی گرفته است.

هفتاد هزار نفر در بسیاری از مناطق این کشور از چندین روز پیش تاکنون در محاصره برف قرار گرفته اند و تنها امکان دسترسی به این مناطق و ارسال مواد غذایی و دارویی استفاده از بالگردهای ارتش است. این سرما طی 30 سال گذشته در اروپا بی‌سابقه بوده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١١-١٣٩٠, ٠٩:١٣

   

پر مبحث ترین ها