سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسلمانان روهینگیا خواستار حضور نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در میانمار شدند

سازمانهای روهینگیا در سراسر جهان روز 8 نوامبر با انتشار اعلامیه ای خواستار توجه جامعه جهانی به مسلمانان میانمار و مشکلات اساسی آنها شدند.
فعالان سیاسی مسلمانان روهینگیا خواستار حضور ناظران بین المللی و نیروهای حافظ صلح در غرب میانمار شدند.

به گزارش فارس به نقل از آلترنت، فعالان سیاسی روهینگیا از سازمان ملل خواستند هرچه سریعتر نیروهای حافظ صلح و ناظران بین المللی را به غرب میانمار اعزام کند.

به دنبال اعمال خشونت علیه مسلمانان میانمار در غرب این کشور که از ماه ژوئن آغاز شد تاکنون صدها نفر کشته و بیش از 200 هزار نفر بی خانمان شدند.

این درگیریها بعد از مدتی وقفه دوباره از اواخر ماه اکتبر آغاز شد.

سازمانهای روهینگیا در سراسر جهان روز 8 نوامبر با انتشار اعلامیه ای خواستار توجه جامعه جهانی به مسلمانان میانمار و مشکلات اساسی آنها شدند.

این بیانیه که به امضای چندین گروه و سازمان بین‌المللی در 10 کشور جهان رسیده است از کمیسیون تحقیق و بازرسی سازمان ملل می‌خواهد به کمک مسلمانان روهینگیا بشتابند.

دولت میانمار مسلمانان روهینگیا را شهروند میانمار محسوب نمی‌کند و معتقد است یا باید از کشور بروند یا در اردوگاههای دولتی زندگی کنند.

سازمان ملل از روهینگیا به عنوان بیشترین قومی که مورد تبعیض و بی مهری قرار گرفته یاد می‌کند.

این درحالیست که چند هفته پیش یک سازمان بودائی با حمایت دولت نژادپرست میانمار قوانینی را تصویب کرد که بر اساس آن فشار بیشتری به مسلمانان وارد کنند و آنها را از مناطق مسکونی خود برانند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٨-١٣٩١, ٢٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها