سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمایت بان‌کی‌مون از مشارکت ایران در ژنو 2

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٢, ٢٢:٣٠    نسخه چاپی    
پیش از این «اخضر ابراهیمی» نماینده سازمان ملل در امور سوریه هم اعلام کرده بود که این سازمان از حضور ایران در نشست صلح سوریه موسوم به «ژنو 2» استقبال می‌کند، اما آمریکا همچنان از این امر ممانعت می‌کند.
دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه در کنفرانس خبری‌ای که در نیویورک برگزار شد، خواستار ایفای نقش ایران در دستیابی به صلح در سوریه شد و گفت از حضور ایران در نشست «ژنو ۲» حمایت می‌کند.

به گزارش فارس، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه در کنفرانس خبری‌ای که در مقر این سازمان در نیویورک برگزار شد، گفت ایران باید در کنار دیگران به برقراری صلح در سوریه کمک کند.

وی همچنین به همه طرف‌ها توصیه کرد راه را برای پایان دادن به جنگ در سوریه باز کنند. پیش از این «اخضر ابراهیمی» نماینده سازمان ملل در امور سوریه هم اعلام کرده بود که این سازمان از حضور ایران در نشست صلح سوریه موسوم به «ژنو 2» استقبال می‌کند، اما آمریکا همچنان از این امر ممانعت می‌کند.

دبیر کل سازمان ملل با تاکید بر اینکه نگاه «واقع‌بینانه» حضور ایران در «ژنو 2» را ضروری می‌کند، گفت: از حضور ایران در «ژنو 2» حمایت می‌کنیم، اما متاسفانه اختلاف نظرهایی وجود دارد.

نشست صلح سوریه قرار است روز 2 بهمن ابتدا با دیدار وزیران خارجه کشورهای دعوت‌شده در شهر «مونترو» سوئیس آغاز شود. این نشست سپس بعد از یک روز وقفه در روز 4 بهمن در شهر «ژنو» با دیدار نمایندگان دولت و مخالفان ادامه می‌یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٢, ٢٢:٣٠

   

پر مبحث ترین ها