سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفر جک استراو، قطعی اما پرتاب گوجه به وی معلوم نیست

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٢, ٢٠:١۵    نسخه چاپی    
با توجه به مشکلات گذشته، از جمله تهدید به گوجه پراکنی این بار هم شاید این اتفاقات بیفتد. نمایندگان ملت آزادند از‌ تریبون مجلس مخالفت خود را نشان دهند، ولی گمان‌ نمی‌کنم این بار گوجه به کسی زده شود.
سفر «جک استراو» پس از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با چالش‌های فراوانی روبه‌رو شد و حتی کار به جایی رسید که برخی از نمایندگان اعلام کردند، با گوجه فرنگی به استقبال او خواهند رفت. سرانجام پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان این سفر لغو شد.
به گزارش «تابناک»، پس از بهبود روابط ایران و انگلستان و ایجاد کاردار غیر مقیم، دوباره زمزمه‌های ورود جک استراو به ایران آغاز شده است. امروز «محمدحسن حبیب الله‌زاده» کاردار غیرمقیم ایران در انگلیس درباره این سفر گفت: بر پایه توافق مقدماتی، سفر جک استرو برای نیمه دوم دی ماه سال جاری تنظیم شده‌ که طی آن، یک هیأت پارلمانی مرکب از چهار نماینده عضو گروه روابط با ایران در مجلس انگلیس برای ‌سه روز به کشورمان سفر می‌کنند.
‌در همین زمینه «تابناک» در گفت‌و‌گو با حسین شیخ‌الاسلام، مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی، درستی و نادرستی این موضوع را جویا شد.
شیخ‌الاسلام در پاسخ به این پرسش، مبنی بر‌ صحت سفر جک استراو گفت: آمدن جک استرو به ایران درست است،‌ ولی‌ تاریخ این سفر چندان روشن نیست؛ اما ‌باید بگوییم، آن‌ها قطعا تا‌ پیش از ۲۲ بهمن وارد ایران خواهند شد. وی ادامه داد، آقای جک استرو در چهارچوب هیأت پارلمانی به تهران می‌آیند.
مشاور بین‌الملل رئیس مجلس افزود: من شخصا «جک استراو» را دعوت نکرده‌ام و هنوز مشخص هم نیست چه کسی وی را دعوت کرده است.

او افزود: در دفعات پیش، پس‌‌ از حضور هیأت‌ها کسی مسئولیت دعوت را نمی‌پذیرفت، ولی این بار پیش از ورود هیأت انگلیسی، کسی مسئولیت ‌نمی‌پذیرد. البته یک نفر که ‌از آوردن نام وی معذورم، گفت که من دعوت کرده‌ام.
حسین شیخ‌الاسلام ادامه داد: با توجه به مشکلات گذشته، از جمله تهدید به گوجه پراکنی این بار هم شاید این اتفاقات بیفتد. نمایندگان ملت آزادند از‌ تریبون مجلس مخالفت خود را نشان دهند، ولی گمان‌ نمی‌کنم این بار گوجه به کسی زده شود.

وی گفت: این هیأت نیز پیش‌شرطی برای حضور نداده است. البته این هیأت لیستی به مجلس ارائه داده ‌تا با آن‌ها گفت‌و‌گو کنند؛ در این لیست، هیچ نام غیرمجازی دیده نمی‌شود.
شیخ‌الاسلام در پایان در رابطه با سفر چند ماه پیش آقای لاریجانی به چین که با سر و صداهای فراوانی روبرو شد، گفت: مصوبات سفر قبل به چین با شدت پیگیری می‌شود و درصددیم که بخشی از پول بلوکه شده را به ایران بازگردانیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٢, ٢٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها