سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیشروی نیروهای القاعده ؛ فلوجه و رمادی در آستانه سقوط؟

افراد وابسته به گروه "دولت اسلامی سوریه و بلاد شام" بعد از تصرف نیمی از شهر "فلوجه" و بخش‌هایی از شهر "رمادی"، بامداد امروز جمعه به سوی مرکز رمادی پیشروی و افراد مسلح را در یکی از خیابان‌های این شهر مستقر کرده‌اند.
گزارش‌های رسیده از عراق حاکی از آنند که نیروهای گروه تروریستی القاعده در درگیری با ارتش دولتی، به پیشروی‌های تازه‌ای در شهرهای رمادی و فلوجه دست یافته اند.
؛ منابع امنیتی عراق گفته اند که افراد وابسته به گروه "دولت اسلامی سوریه و بلاد شام" بعد از تصرف نیمی از شهر "فلوجه" و بخش‌هایی از شهر "رمادی"، بامداد امروز جمعه به سوی مرکز رمادی پیشروی و افراد مسلح را در یکی از خیابان‌های این شهر مستقر کرده‌اند.
تلویزیون عراق گزارش داده است که نیروهای ضدتروریستی دولتی که شب گذشته وارد "رمادی" شده اند، با شورشیان درگیر شده و چندین تن از «تروریست»ها را به قتل رسانده‌اند.
یک افسر پلیس عراق در شهر "فلوجه" گفته است که شورشیان سه چهارم شهر فلوجه را تحت کنترل دارند.
همچنین ساختمان مرکزی امنیت فلوجه به دست نیروهای القاعده منفجر شده است.

درگیری‌ها میان شورشیان وهابی و نیروهای متعلق به نخست وزیر عراق- نوری المالکی، روز دوشنبه هنگامی آغاز شد که نیروهای دولتی تلاش کردند یک اردوگاه متعلق به معترضان ضد دولتی سنی در "رمادی" را برچینند.
تلاش برای برچیدن این اردوگاه که دولت عراق آن را پایگاه القاعده خوانده است، به ناخشنودی معترضان وهابی و درگیری‌هایی منجر شد که بزودی به شهر مجاور فلوجه نیز سرایت کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٠-١٣٩٢, ١۶:۵۶

   

پر مبحث ترین ها