سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیش شرط واشنگتن برای حضور ایران در ژنو2

ایران باید از نفوذ خود در دولت سوریه برای توقف بمباران ها و تسهیل ورود کمکهای بشردوستانه برای آسیب دیدگان در سوریه استفاده کند تا شاید بتوانیم مشارکت تهران در سطحی پایین تر در کنفرانس ژنو 2 را بررسی کنیم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی تازه برای حضور ایران در کنفرانس بین المللی ژنو 2 درباره سوریه پیش شرط تعیین کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ماری هارف" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: موضع واشنگتن درباره مشارکت ایران در کنفرانس ژنو2 تغییر نکرده است.
وی با بیان اینکه ایران برای حضور در این کنفرانس در سطح وزیرخارجه باید بیانیه ژنو 1 را قبول کند، افزود: البته امکان مشارکت ایران در سطحی پایین تر، در صورتی که ثابت شود آنها خواستار نقش آفرینی مثبت (در موضوع سوریه) هستند، وجود دارد.

هارف با نادیده گرفتن جنایات مستمر گروههای تروریستی تکفیری وابسته به عربستان و برخی کشورهای دیگر در سوریه و اعتراف غرب به حضور گسترده القاعده در سوریه افزود: ایران باید از نفوذ خود در دولت سوریه برای توقف بمباران ها و تسهیل ورود کمکهای بشردوستانه برای آسیب دیدگان در سوریه استفاده کند تا شاید بتوانیم مشارکت تهران در سطحی پایین تر در کنفرانس ژنو 2 را بررسی کنیم.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره مشارکت ایران در سطح پایین تر در کنفرانس ژنو 2 در حالی مطرح شده که ایران اعلام کرده نقش آفرینی در این سطح را نمی پذیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٠-١٣٩٢, ٠٣:٣٢

   

پر مبحث ترین ها