سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا هم بخشی از تحریم های ایران را تعلیق کرد

به دنبال اتحادیه اروپا آمریکا هم بخشی از تحریم هایی را که علیه ایران اعمال کرده بود را به حالت تعلیق در آورد. به گزارش 19دی آنلاین،دولت آمریکا موارد زیر را به عنوان اقدام خود برای تعلیق برخی از تحریم های اعمال شده علیه ایران در چارچوب برنامه اقدام مشترک را به شرح زیر بر شمرد.
به دنبال اتحادیه اروپا آمریکا هم بخشی از تحریم هایی را که علیه ایران اعمال کرده بود را به حالت تعلیق در آورد.
به گزارش 19دی آنلاین،دولت آمریکا موارد زیر را به عنوان اقدام خود برای تعلیق برخی از تحریم های اعمال شده علیه ایران در چارچوب برنامه اقدام مشترک را به شرح زیر بر شمرد.
توقف تلاش ها برای کاهش خرید نفت ایران توسط شش کشوری که هنوز از تحریم خرید نفت از ایران معاف هستند تا این کشورها بتوانند به خرید نفت در سطح فعلی ادامه دهند.
آغاز همکاری آمریکا با شریکانش و ایران برای ایجاد یک کانال مجاز مبادله مالی که به ایران امکان بدهد اقلام بشردوستانه بخرد، هزینه های پزشکی و شهریه های دانشگاهی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از این کشور را بپردازد و تعهدات مالی اش را به سازمان ملل ادا کند.
تعلیق تحریم شهروندان غیرآمریکایی که در بعضی مبادلات مالی مرتبط با صادرات پتروشیمی ایران و معاملات طلا و فلزات گرانبها با این کشور شرکت دارند یا قطعات و خدمات در اختیار صنعت خودروسازی ایران ارائه می دهند.
صدور اجازه ارسال قطعات یدکی هواپیما، ارائه خدمات معاینه فنی و خدمات لازم برای تأمین امنیت پرواز خطوط مشخص هواپیماهای مسافربری ایران.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ١۶:۴١

   

پر مبحث ترین ها