سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جان کری: بشار اسد از قدرت کناره گیری نمی کند

بروز شده : ۴-١١-١٣٩٢, ١٣:۴۶    نسخه چاپی    
توافق با ایران باعث نمی شود آمریکا از هم پیمانانش دست بکشد/ پس از توافق هسته ای با ایران، خاورمیانه امن تر شده است.
وزیر خارجه آمریکا گفت: خاورمیانه پس از توافق هسته ای ژنو امن تر شده است.

به گزارش عصر ایران، جان کری وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه العربیه درباره توافق ایران و غرب درباره برنامه هسته ای تهران هم گفت: توافق با ایران باعث نمی شود آمریکا از هم پیمانانش دست بکشد. اگر ایران از اجرای توافق هسته ای خودداری کند گزینه نظامی به سرعت بازمی گردد.

وی با این حال تاکید کرد: پس از توافق هسته ای با ایران، خاورمیانه امن تر شده است.

وزیر خارجه آمریکا درباره تحولات سوریه هم گفت: بشار اسد آمادگی کناره گیری از قدرت و باز کردن راه برای تشکیل دولت انتقالی را ندارد.

کری همچنین دوباره تاکید کرد: اسد در آینده سوریه جایگاهی ندارد چرا که وی جنایت جنگی را انجام داده است. البته مقاماتی از دولت اسد می توانند در دولت انتقالی حضور داشته باشند به شرطی که دستان آنها به خون الوده نباشد.

وی اضافه کرد: ایران باید با صداقت، بیانیه ژنو یک را بپذیرد. در این صورت، ایران دارای نقش در سوریه خواهد بود. درباره "عملکرد" ایران در سوریه قضاوت می کنیم و نه سخنان این کشور.

وزیر خارجه آمریکا همچنین مدعی شد ایران از تروریسم حمایت مالی می کند.
telegram 19dey.com
شاکی از وزیر خارجه    4 بهمن 1392 13:50
وزیر خارجه آمریکا و وزیر خارجه ترکیه از اول جنگ شریک جرم با تروریست ها در سوریه است که دستشان به خون ملت سوریه آلوده است و در حمایت از تروریست ها از هیچ کمکی دریغ نکردند و تروریست هایی که مرتکب جنایات هولناک شدند غرب حمایت می کند و برخی از اعراب نیز اجرا می کنند تا سلاح های مرگبار به دست تروریست های القاعده برسد.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٩٢, ١٣:۴۶

   

پر مبحث ترین ها