سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دو چهره جنجالی آمریکا کاندید صلح نوبل شدند

نمایندگان حزب "دزدان دریایی" در دو کشور ایسلند و سوئد، به طور مشترک "ادوارد اسنودن" و "چلسی (بردلی) مانینگ" را کاندیدای جایزه صلح نوبل معرفی کردند.
به گزارش پایگاه راشاتودی، نمایندگان حزب دزدان دریای سوئد و ایسلند در پارلمان اتحادیه اروپا در نامه مشترکی گفتند: ما چلسی مانینگ و ادوارد اسنودن را به طور مشترک کاندیدای جایزه صلح نوبل معرفی می‌کنیم زیرا شجاعت مانینگ الهام‌بخش اسنودن شد و هر دوی آنها الهام‌بخش هزاران نفر دیگر در سراسر جهان شدند تا حقیقت را به قدرتمندان بگویند و در جوامع خود، خواهان شفافیت و مسئولیت‌پذیری شوند.
نماینده حزب دزدان دریایی نامه مشترک معرفی کاندیداهای خود باری جایزه صلح نوبل را پیش از ضرب الاجل اول فوریه ثبت کردند.
این نامه عنوان کرد که این دو کاندیدای برجسته همه شایستگی‌های لازم برای برنده شدن جایزه 900 هزار یورویی صلح نوبل را دارند.
این جایزه هر ساله در تاریخ 10 دسامبر به کسانی که بیشترین و بهترین تلاش را برای برادری میان ملت‌ها و کاهش فعالیت‌های مسلحانه انجام داده‌اند، تعلق می‌گیرد.

نماینده حزب دزدان دریایی خطاب به کمیته تعیین کاندیدای جایزه صلح نوبل گفتند این افشاگران آمریکایی الهام‌بخش تغییر بوده و مباحثه عمومی و تغییراتی را که منجر به یک جهان صلح‌آمیزتر و باثبات‌تر شده، تشویق کرده‌اند.
مانینگ سرباز ارتش آمریکا بوده که اطلاعات محرمانه وزارت خارجه را در اختیار سایت ویکی‌لیکس گذارد و به حبس محکوم شده است. ادوارد اسنودن نیز جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا را فاش کرد.
به گزارش ایسنا، این نامه اضافه کرد: افشاگری‌های اسنودن نیز به نوبه خود ابعاد وحشتناک شبکه جاسوسی جهانی آژانس‌های آنگلو- آمریکایی را که فعالیت‌هایشان طیف وسیعی از آزادی‌های مدنی نظیر آزادی بیان و حریم خصوصی را به خطر انداخته افشا کردند.

منبع: آفتاب
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٢, ١١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها