سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دور دوم مذاکرات ژنو۲ از فردا آغاز می‌شود

الجربا روز گذشته پس از دیدار با نبیل الفهمی وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که دیدار بین گروه‌های معارض سوری جزو برنامه‌های ائتلاف ملی معارضان در ژنو سوئیس نمی‌باشد.
دور دوم مذاکرات ژنو۲ بین دولت سوریه و معارضان قرار است از فردا دوشنبه در سوئیس آغاز شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دی.پی.نیوز؛ در حالی که هیأت‌های مشارکت‌کننده در دور اول مذاکرات ژنو2 بدون دست یافتن به نتایجی ملموس محل مذاکرات را ترک کردند، قرار است دور دوم این مذاکرات از فردا دوشنبه در ژنو آغاز شود.

در همین حال، احمد الجربا، رئیس ائتلاف ملی معارضان سوری در آستانه آغاز دور دوم مذاکرات ژنو2 خواستار این شد که به جای ولید المعلم وزیر خارجه سوریه،‌ ریاست هیأت اعزامی دولت سوریه را فاروق الشرع معاون رئیس جمهوری سوریه بر عهده گرفته زیرا به تعبیر الجربا، الشرع فرد صادقی است.

الجربا روز گذشته پس از دیدار با نبیل الفهمی وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که دیدار بین گروه‌های معارض سوری جزو برنامه‌های ائتلاف ملی معارضان در ژنو سوئیس نمی‌باشد.

در مقابل،‌ عمران الزعبی وزیر اطلاع‌رسانی سوریه اعلام کرد که هیأت اعزامی دمشق مجاز به بحث و گفت‌وگو در باب تمامی موضوعات است. وی افزود که قبول آنچه در ژنو2 حاصل شود در شرایطی خواهد بود که از طریق همه‌پرسی به تأیید ملت سوریه برد.

دو هفته پیش بود که دور اول مذاکرات ژنو2 2 به پایان رسید. به گفته اخضر الابراهیمی، این دور از مذاکرات بدون دست یافتن به نتایج درخور توجهی پایان یافت.

ابراهیمی در کنفرانس خبری خود پس از پایان دور اول مذاکرات ژنو2 گفته بود که گفت‌گو‌ها یک مقدمه و زمینة‌چینی قابل توجه برای حل بحران سه ساله سوریه بوده است. به گفته وی آزادی زندانیان و امدادرسانی به شهروندان تحت محاصره در منطقه "القدیمه" حمص از محورهای اصلی مذاکرات دور اول بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١١-١٣٩٢, ١۵:۵٠

   

پر مبحث ترین ها