سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صلیب سرخ فعالیت ماموران خود در شمال مالی را متوقف کرد

خودروی حامل کارمندان صلیب سرخ در شمال مالی بین شهرهای گائو و کیدال ناپدید شده و همه 5 سرنشین ربوده شده این خودرو اهل مالی بوده اند. جنبش موجائو مسئولیت ربودن این 5 نفر را بر عهده گرفته است. این جنبش اعلام کرد، افراد ربوده شده زنده بوده و در وضعیت خوبی به سر می برند.
صلیب سرخ پس از ربوده شدن تعدادی از ماموران و کارمندان خود در شمالی مالی فعالیت کلیه پرسنل خود در این منطقه را متوقف کرده است.

به گزارش پرس تی وی؛ کمیته بین المللی صلیب سرخ روز گذشته اعلام کرد، پس از ربوده شدن 5 مامور و کارمند صلیب سرخ در شمال مالی در مسیر حرکت به سوی شهر گائو، از فعالیت کارمندان خود در این منطقه جلوگیری کرده و کارمندان صلیب سرخ اجازه حرکت در این مناطق را ندارند.

بر اساس این گزارش سخنگوی کمیته صلیب سرخ تصریح کرد، خودروی حامل کارمندان صلیب سرخ در شمال مالی بین شهرهای گائو و کیدال ناپدید شده و همه 5 سرنشین ربوده شده این خودرو اهل مالی بوده اند. جنبش موجائو مسئولیت ربودن این 5 نفر را بر عهده گرفته است. این جنبش اعلام کرد، افراد ربوده شده زنده بوده و در وضعیت خوبی به سر می برند.

آین جنبش از آوریل 2012 تا ژانویه 2013 میلادی کنترل شهر گائو را در اختیار داشته است. این گروه همچنین مسئولیت بخشی از حملات تروریستی در آفریقا شامل بمبگذاری دو خودرو در ماه می 2013 میلادی در شمال غرب نیجر را بر عهده گرفته است. در جریان این حادثه تروریستی نیز ده ها نفر کشته شدند. پس از کودتای نظامی ماه می 2012 میلادی در مالی این کشور با بی ثباتی سیاسی و درگیری های خونین شدیدی روبرو شده است.
ارتش فرانسه ژانویه 2013 میلادی برای جلوگیری از پیشروی شبه نظامیان مسلح در شمال مالی به این کشور حمله کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١١-١٣٩٢, ١٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها