سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سنگسار 2 نفر در پاکستان

یک مقام پلیس قبیله‌ای محلی نیز با تایید این سنگسار، در عین حال هشدار داد واقعیت فقط زمانیکه تحقیقات کامل شود، مشخص خواهد شد.
واحد مرکزی خبر - مقامات محلی پاکستان روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کردند دو عضو قبیله‌ای در جنوب غربی این کشور ظاهرا به دستور یک روحانی محلی به اتهام برقراری روابط نامشروع، سنگسار شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کویته، هشت نفر از جمله این روحانی به ظن دست داشتن در این سنگسار در روستایی واقع در 150 کیلومتری شهر کویته در استان بلوچستان، دستگیر شده‌اند.

ذوالفقار دورانی، مقام بلندپایه دولت محلی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «افراد محلی به مقامات گفته‌اند این زن و مرد سنگسار شده‌اند. برخی از مردم همچنین می‌گویند آنها سنگسار شدند و سپس هدف اصابت گلوله قرار گرفتند».
وی خاطرنشان کرد شاهدان به مقامات گرفته‌اند این زن و مرد که هر دو از یک قبیله چادرنشین بودند و همسران دیگری داشتند، به اتهام «روابط نامشروع» مجرم شناخته شدند.

وی افزود: «اجساد زن و مرد اعدام شده، نبش قبر و کالبدشکافی انجام خواهد شد تا مشخص شود آنها چگونه کشته شدند».
عبداللطیف کاکار، یک مقام پلیس قبیله‌ای محلی نیز با تایید این سنگسار، در عین حال هشدار داد واقعیت فقط زمانیکه تحقیقات کامل شود، مشخص خواهد شد.
صدها نفر هر سال در سراسر پاکستان به نام دفاع از «ناموس» خانواده کشته می‌شوند ولی سنگسار در این کشور امری فوق‌العاده نادر است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٢, ١٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها