سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نبیه بری: دولت لبنان سریال جهنمی انفجارهای تروریستی را متوقف کند

انفجارهای تروریستی دو خودروی بمب گذاری شده مقابل رایزنی فرهنگی ایران در بیروت و خبرگزاری جمهوری اسلامی و صداوسیما و همچنین نزدیک یک مدرسه دارالایتام ، تاکنون 6 شهید و بیش از یکصد زخمی برجای گذاشته است.
« نبیه بری» رییس مجلس نمایندگان لبنان از دولت جدید این کشور خواست که با افزایش تدابیر امنیتی و هوشیاری ها و همچنین همکاری با همه طرف ها برای مبارزه با تروریست ها، سریال جهنمی انفجارهای تروریستی را متوقف کند.
به گزارش ایرنا به نقل ازمنابع خبری لبنانی، نبیه بری امروز(چهارشنبه) قبل از ترک تهران به مقصد کشور آلبانی گفت که این انفجارهای تروریستی تهدید و چالشی اساسی برای همه لبنانی هاست و برخورد با این پدیده خطرناک باید اولویت دولت «تمام سلام» باشد.

وی خاطرنشان کرد که بعداز شنیدن خبر انفجارهای تروریستی در منطقه بئر حسن ضاحیه جنوبی بیروت، با مقامات و مسئولان امنیتی لبنان تماس گرفته و با آنها درباره این جنایت تروریستی جدید گفت وگو کرده است.
نبیه بری برای شرکت در نهمین کنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده بود.

براساس این گزارش ، انفجارهای تروریستی دو خودروی بمب گذاری شده مقابل رایزنی فرهنگی ایران در بیروت و خبرگزاری جمهوری اسلامی و صداوسیما و همچنین نزدیک یک مدرسه دارالایتام ، تاکنون 6 شهید و بیش از یکصد زخمی برجای گذاشته است.
در میان زخمی ها شماری کودک و زن بویژه دانش آموز یتیم این مدرسه دیده می شود.

به کارکنان دیپلماتیک و فرهنگی ایران در این انفجارهای تروریستی آسیبی وارد نشده اما به ساختمان ها و خودروهای موسسات ایرانی خسارت های زیادی وارده شده است.

دو انتحاری عضو گروه تروریستی تکفیری گردان های «عبدالله عزام» که مسئولیت این انفجارهای تروریستی را برعهده گرفته است ، به هلاکت رسیده اند.
این گروه تروریستی تکفیری ، 28 آبان ماه گذشته نیز با دو انفجار تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت ، 25 تن را به شهادت و بیش از 150 تن را زخمی کرده بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٢, ٢١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها