سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مک‌کین: هیلاری کلینتون رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود

بروز شده : ٣-١٢-١٣٩٢, ١٢:١٧    نسخه چاپی    
وي گفت: نحوه تعامل باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا با مسائل روسیه و اوکراین ثابت می‌کند که او ساده‌لوح‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا است.
جان مک کین، هیلاری کلینتون را یک کاندیدای ریاست جمهوری با صلابت برای آمریکا خواند و پیش‌بینی کرد که اگر همین الان در آمریکا انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، او پیروز انتخابات خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، جان مک کین، سناتور جمهوری‌خواه ‌آمریکایی از ایالت آریزونا، در مصاحبه‌ای با پیرس مورگان، مجری معروف شبکه سی ان ان، اظهار داشت: من اگر چه بسیار از پذیرش این مساله ناخرسند هستم اما اگر همین الان و یا همین فردا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار شود هیلاری کلینتون بیشترین احتمال را برای رسیدن به ریاست جمهوری دارد.

مک کین این اظهار نظر را در پاسخ به اظهارات یک نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، میشل باچمن که گفته بود آمریکایی‌ها حاضر به انتخاب یک رئیس‌جمهور زن برای کشورشان نیستند، ایراد کرد.

مک کین گفت، چندان اشتیاق ندارد که ثابت کند باچمن در این زمینه اشتباه می‌کند و هیلاری کلینتون کاندیدای وی نیست اما فرمانداران زن آمریکا و نمایندگان زن کنگره این کشور شاهدی بر این مدعا هستند که سیاستمداران زن می‌توانند به مناصب بلندپایه برسند.

وي گفت: نحوه تعامل باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا با مسائل روسیه و اوکراین ثابت می‌کند که او ساده‌لوح‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا است.

مک کین در مصاحبه با یک شبکه رادیویی اظهار داشت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به طرزی باور نکردنی ما را به بازی گرفته است. ساده‌لوحی باراک اوباما و جان کری شگفت‌آور است.

وي همچنین اتفاق مربوط به ماه مارس 2012 را به یادآورد هنگامی که اظهارات اوباما به دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور وقت روسیه به علت باز بودن تصادفی میکروفن شنیده شد و اوباما در این اظهارات از مدودف خواست به پوتین بگوید اگر مجددا رئیس‌جمهور آمریکا شود در مقابل روسیه منعطف‌تر خواهد بود.

مک کین همچنین با اظهار نظر چند روز پیش اوباما که گفته بود آمریکا این رویکرد را ندارد که وقایع اوکراین را یک صفحه شطرنج از نوع جنگ سردی برای رقابت با روسیه ببیند، مخالفت کرد.

وي گفت: رئیس‌جمهور کشور ما فکر نمی‌کند که اوکراین یک بازی شطرنج است اما مطمئنا ولادیمیر پوتین این گونه فکر می‌کند. پوتین به دنبال بازیابی امپراطوری روسیه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٢-١٣٩٢, ١٢:١٧

   

پر مبحث ترین ها