سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موافقت ترکیه با اعطای کمک مالی به مسلمانان میانمار

بیش از 100 هزار مسلمان روهینگیایی هم اکنون در اردوگاه های موقت زندگی می کنند. مسلمانان روهینگیا از سال 1982 میلادی تاکنون بی خانمان و آواره هستند. حدود 1/3 میلیون مسلمان روهینگیایی در میانمار زندگی می کنند.
ترکیه و یونیسف با ارسال ۱/۲۸ میلیون دلار کمک انسان دوستانه برای حمایت از مسلمانان آواره روهینگیا در میانمار موافقت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، کمک مالی 1/82 میلیون دلاری ترکیه به مسلمانان آواره روهینگیا قرار است برای تامین آب آشامیدنی سالم و ارتقای شرایط زندگی در اردوگاه های موقت اختصاص داده شود. اقدامات خشونت بار بودایی های تندرو و افراطی موجب بی خانمان شدن هزاران مسلمان روهینگیا در میانمار شده و دولت میانمار نیز نه تنها از مسلمانان حمایت نمی کند بلکه نیروهای امنیتی این کشور به بودایی های افراطی برای سرکوب مسلمانان یاری می رساند.

بر اساس این گزارش دومینیک هاید مقام ارشد یونیسف تاکید کرد، این سازمان از ترکیه به خاطر ارسال کمک های انسان دوستانه به مسلمانان روهینگیا در میانمار تقدیر و تشکر می کند و همچنین به مقام های ترکیه به خاطر اتخاذ سیاست درهای باز در قبال آوارگان سوری تبریک می گوید. بیش از 100 هزار مسلمان روهینگیایی هم اکنون در اردوگاه های موقت زندگی می کنند. مسلمانان روهینگیا از سال 1982 میلادی تاکنون بی خانمان و آواره هستند. حدود 1/3 میلیون مسلمان روهینگیایی در میانمار زندگی می کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٢-١٣٩٢, ١٧:١٩

   

پر مبحث ترین ها