سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه: نمی‌خواهیم جنگ به راه بیندازیم

"الکسی پوشکف"، رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه گفت: کشورهای غربی نمی‌توانند به دلیل بحران اوکراین، روسیه را در جامعه بین‌المللی تضعیف و منزوی کنند.
ايسنا: معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای گفت: مسکو تمامیت ارضی اوکراین را به چالش نمی‌کشد و به دنبال به راه انداختن جنگ نیست.

به گزارش صدای روسیه، "گریگوری کاراسین"، معاون وزیر امور خارجه روسیه و وزارت کشور گفت: ما می‌خواهیم که اوکراین کشوری با ثبات و سعادتمند باشد.

وی در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون روسیه در پاسخ به سوالی درباره تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد: ناآرامی‌های بوجود آمده در اوکراین حل شدنی است. آنچه اکنون در این کشور در حال وقوع است، همان تراژدی در کشور اوکراین است که برادر ماست. هیچ کس در روسیه نمی‌خواهد با اوکراین جنگ کنیم. ما حتی از به کار بردن چنین واژه‌هایی در ارتباط با نزدیک‌ترین دوستمان که اوکراین است، مخالفیم. ما از تمام نیروهایی که از تقویت روابط دو جانبه ما حمایت کنند پشتیبانی می‌کنیم.

از سوی دیگر "الکسی پوشکف"، رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه گفت: کشورهای غربی نمی‌توانند به دلیل بحران اوکراین، روسیه را در جامعه بین‌المللی تضعیف و منزوی کنند.

پوشکف در گفت‌وگو با اینترفاکس تاکید کرد: برداشت من این است که تمام حرف‌هایی که درباره منزوی کردن بین‌المللی روسیه مطرح می‌شود، سازنده نیست. این اصلا ممکن نیست که شما بتوانید روسیه را منزوی کنید.

وی همچنین تاکید کرد که کشورهای دیگری در کنار 28 کشور دیگر عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) وجود دارند.

این قانونگذار روس گفت: پس از تصمیم روسیه برای اعزام نیرو به اوکراین ما شاهد چنین اظهارات مشابهی از سوی اکثر کشورها نبودیم از جمله کشورهای بزرگ و پیشرویی مثل چین و هند و برخی دیگر از کشورها.

وی در ادامه سخنان خود گفت: تمام تلاش‌های کشورهای غربی برای منزوی کردن روسیه محکوم است و چنین تحرکاتی جوابگو نیست. گمان می‌کنم که سیاستمداران غربی نمی‌توانند و نباید که چشم بر روی مشکلات اخیر اوکراین ببندند. رهبران کشورهای غربی باید اذعان کنند که مردم در بیشتر شهرهای اوکراین از به رسمیت شناختن مشروعیت مقام‌های فعلی اوکراین در این اقدامات دولت مستقل در کی‌ِیف امتناع می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها