سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه مانع از ورود ناظران به کریمه شد

پنج بار در مکان های مختلف از ورود ناظران چندملیتی به شبه جزیره کریمه ممانعت شد، افرادی که از ورود این ناظران جلوگیری کردند افراد مسلح بودند که هویت ملی آنها مشخص نبود.
آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد: نظامیان روسیه به همراه نیروهای مسلح جاده ها را در شبه جزیره کریمه مسدود کرده و مانع از ورود ناظران غیرمسلح سازمان امنیت و همکاری در اروپا به این منطقه شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از وین، هیات نمایندگی آمریکا در سازمان امنیت و همکاری در اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای طرفدار روسیه که بناهای نظامی را در شبه جزیره کریمه در دست گرفته اند، هنگام ورود ناظران سازمان امنیت و همکاری در اروپا شنبه گذشته با شلیک تیرهای هوایی مانع از ورود آنها شدند.
این بیانیه افزود: پنج بار در مکان های مختلف از ورود ناظران چندملیتی به شبه جزیره کریمه ممانعت شد، افرادی که از ورود این ناظران جلوگیری کردند افراد مسلح بودند که هویت ملی آنها مشخص نبود.

ˈدانیل بائرˈ سفیر آمریکا در سازمان امنیت و همکاری در اروپا همچنین در بیانیه جداگانه ای یادآورشد: گزارش ناظران در مورد جلوگیری از ورود به شبه جزیره کریمه به نگرانی های عمیق ما می افزاید و به روشنی از مشارکت فدراسیون روسیه و عناصر مسکو در جلوگیری از ورود ناظران غیرمسلح و بی طرف به منطقه خبر می دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩٢, ٠٩:۴۶

   

پر مبحث ترین ها