سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حرکت دست زنی برای اردوغان دردسرساز شد

زنان علیه اردوغان؛از تبلیغ خانه به خانه تا حرکت دست

اردوغان از اصطلاح " زشت " برای حرکت این زن استفاده کرده و به شدت آن را مورد انتقاد می دهد.اینکه چطور یک زن به نخست وزیر کشور چنین اهانتی کرده موضوعی است که وی از آن با تکدر خاطر یاد می کند.
نخست وزیر اردوغان در یکی از میتینگ های سیاسی خود که این روزها به خاطر انتخابات شهری ترکیه در نقاط مختلف این کشور برگزار می کند با حرکت اهانت آمیز زنی مواجه می شود که آن را تاب نیاورده و دستور به بازداشت او می دهد.

به گزارش خبرنگار روز نو، این در حالیست که شخص اردوغان تعریف می کند عده ای زن در اقدامی هماهنگ شده در اماکن عمومی و حتی بصورت خانه به خانه به تبلیغ سوء او پرداخته و از او بدگویی می کنند.

رجب طیب اردوغان در میتینگ گون دوغدوی شهر ساحلی ازمیر که اغلب حامی حزب جمهوری خلق، مخالف اصلی نخست وزیر هستند از حرکت دست زنی می گوید که برای توهین و تحقیر او را نشان رفته و مفهوم بدی داشت.

اردوغان از اصطلاح " زشت " برای حرکت این زن استفاده کرده و به شدت آن را مورد انتقاد می دهد.اینکه چطور یک زن به نخست وزیر کشور چنین اهانتی کرده موضوعی است که وی از آن با تکدر خاطر یاد می کند.
 زنان علیه اردوغان؛از تبلیغ خانه به خانه تا حرکت دست

به دنبال این اتفاق زن اهانت کننده بازداشت و به اداره امنیت شهر برده می شود و در نهایت حرکت دست زن برای نخست وزیر دردسرساز می شود.

درحالیکه زن اهانت کننده دستگیر شده ولی اسم او فاش نشده است و اخبار مربوط به او در حد اهانت به نخست وزیر و بازداشت پلیس در رسانه ها انعکاس یافته است.

در حادثه ای دیگر هنگامی که اتوبوس انتخاباتی نخست وزیر در حال حرکت بوده زن دیگری به رجب طیب اردوغان حرکت دست به قصد اهانت نشان داده که این زن نیز بازداشت می شود.

شوهران این زنان روسری از سر شما برخواهند داشت

نخست وزیر اردوغان در میتینگ به اقدامات برخی زنان اشاره کرده که در مورد او دروغ گفته و تهمت می زنند.

وی گفت: در جریان تبلیغات انتخاباتی برخی زنان با روشهای فریبنده به بدگویی از دولت پرداخته و سعی در انحراف اذهان دارند.

نخست وزیر ترکیه تاکید کرد: همسران این زنان کسانی هستند که می خواهند روسری از سر دختران سرزمینم بردارند و من از همین تریبون اعلام می کنم که دور شوند و دست از دروغ و افترا بردارند.

رجب طیب اردوغان در ادامه به زنی اشاره کرد که در منطقه استان هاتای از او دفاع کرده و در مقابل عده ای که نخست وزیر را دروغگو و دزد می نامیدند اردوغان را با صفت درستکار مورد حمایت قرار داد.

زنی که از اردوغان دفاع کرد

در فیلمی از منطقه ای در استان هاتای ترکیه که در مرز کشور سوریه واقع شده است، عده ای دختر جوان روی زمین نشسته و با صدای بلند اردوغان را دزد و دروغگو خطاب می کنند و به زن محجبه ای که در جمع حضور دارد از اقدامات خلاف اردوغان می گویند که زن عصبانی شده و در حالیکه جیغ و فریاد می زند پاسخ می دهد: زنده باد اردوغان. اردوغان درستکار است و شما دروغ می گویید.

نخست وزیر اردوغان هم که ظاهرا این فیلم را دیده به تعریف از این زن که مخالفان برای تمسخر اسمش را خاله گذاشته بودند پرداخت و گفت آن زن پاسخ این افراد را که در کوچه و خیابان و خانه مردم به تبلیغ سوء علیه من می پردازند خوب داد.

نخست وزیر اردوغان در ادامه نطق سیاسی اش در جمع هواداران که اکثر زنان با حجاب، حضور داشتند ادعا کرد: همسران این زنان که اینگونه علیه من تبلیغ سوء می کنند می خواهند روسری از سر شما بردارند.

وی این جمله را برای چندمین بار استفاده می کرد. اردوغان همواره وقتی از جانب احزاب مخالف سکولار احساس خطر می کند برای تحریک احساسات مردم موضوع روسری زنان را مطرح کرده و آنها را از روی کار آمدن این افراد می ترساند.

مترجم:نرگس رضایی
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها