سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه/ محبوبیت اردوغان حفظ شد

نتایج شمارش آرای انتخابات شهرداری ها در ترکیه حاکی از آن است که محبوبیت ˈ رجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه کاهش نیافته است.

: به گزارش ایرنا ، با اینکه تاکنون نزدیک به 20 درصد آرای انتخابات شهرداری ها در ترکیه شمارش شده است نشان می دهد که انتشار نوارهای صوتی علیه مقامات دولتی ترکیه و عملیات فساد مالی و ارتشا تاثیری در محبوبیت اردوغان در این کشور نداشته است.

درپی عملیات فساد مالی و ارتشا توسط پلیس وقوه قضاییه استانبول در26 آذر ماه گذشته ، شماری از منتسبان به دولت ترکیه دستگیر شدند.

براساس آمار غیر رسمی منتشر شده توسط منابع خبری ترکیه، حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ توانسته است آرای خود را درانتخابات عمومی دوره گذشته ( بیش از50 درصد ) حفظ کند و نسبت به انتخابات شهرداری ها درسال 2009 بیش از10 درصد افزایش آرا داشته باشد.

حزب حاکم عدالت وتوسعه درانتخابات شهرداری ها دوره گذشته نزدیک به 39 درصد آرا را کسب کرده بود.

براساس این گزارش ، نخستین آمار منتشر شده از انتخابات شهرداری ها در ترکیه حاکی از پیشتازی حزب حاکم این کشور است.

منابع خبری ترکیه در پی آزاد اعلام شدن اعلام نتایج انتخابات توسط شورای عالی انتخابات در ترکیه اعلام کردند که حزب حاکم ˈ عدالت و توسعه ˈ در این انتخابات پیشتاز است .

براساس این گزارش و طبق آمار غیررسمی ، در پی شمارش آرا نزدیک به پنج میلیون نفر (12 درصد آرا) حزب حاکم عدالت و توسعه با 49.99 درصد آرا پیشتاز است

دو حزب مخالف جمهوری خواه خلق و حرکت ملی 24.15 و 13.88 درصد آرا را کسب کرده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩٣, ٠٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها