سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سازمان‌هاي جاسوسي آمريکا از احتمال حمله روسيه به اوکراين خبر مي‌دهند

سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريکا اطلاعاتي جمع‌آوري کرده‌اند که نشان مي‌دهد روسيه تمامي نيروهاي لازم براي حمله تمام عيار به اوکراين را جمع‌آوري است، اما دولت باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا تصاوير و تحليل‌هاي مربوط به مکان استقرار نيروهاي روسيه را در اختيار دولت اوکراين قرار نداده است.
فارس نوشت: يک پايگاه خبري آمريکايي مدعي شده سازمان‌هاي جاسوسي آمريکا اطلاعاتي به دست آورده‌اند که از قصد حمله روسيه به اوکراين خبر مي‌دهد.

پايگاه خبري آمريکايي «ديلي‌بيست» در گزارشي مدعي شده سازمان‌هاي جاسوسي آمريکا تمامي شواهد حاکي از اينکه روسيه آماده حمله نظامي به اوکراين است را جمع‌آوري کرده‌اند، اما اين اطلاعات را در اختيار اوکراين قرار نمي‌دهند.

بر اساس اين گزارش، سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريکا اطلاعاتي جمع‌آوري کرده‌اند که نشان مي‌دهد روسيه تمامي نيروهاي لازم براي حمله تمام عيار به اوکراين را جمع‌آوري است، اما دولت باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا تصاوير و تحليل‌هاي مربوط به مکان استقرار نيروهاي روسيه را در اختيار دولت اوکراين قرار نداده است.

به آن دسته از مقامات آمريکا و اعضاي کنگره اين کشور که در جريان اين اطلاعات قرار گرفته‌اند گفته شده از افشاي آنچه آمريکا درباره محل استقرار سربازان روسي مي‌داند به اوکراين اجتناب کنند.

مايکل ترنر، رئيس يکي از کميته‌هاي فرعي کميته نيروهاي مسلح کنگره آمريکا که مسئوليت نظارت بر ناتو و نيروهاي هوايي و زميني آمريکا را به عهده دارد گفت: «من مطمئن نيستم که چنين اطلاعاتي را در اختيار آنها قرار مي‌دهيم. اين واضح است که ما به اوکرايني‌ها پيشنهادهاي نظامي حساس درباره توانمندي‌هاي روسيه در مرزهاي آنها ارائه نمي‌دهيم.»

طبق آنچه روزنامه ديلي‌بيست نوشته تحليل‌هاي مهم جامعه اطلاعاتي آمريکا در مورد حمله احتمالي روسيه به اوکراين در اختيار کنگره آمريکا، سياستگذاران اين کشور و اعضاي دولت اوباما قرار گرفته است.

اين تحليل‌ها اطلاعات مهمي از قبيل موقعيت جغرافيايي يگان‌هاي روسي و پيش‌بيني‌هايي درباره نحوه استفاده از اين يگان‌ها براي آغاز حمله عليه اوکراين را شامل مي‌شوند.
يک مقام بلندپايه آمريکايي ضمن تأييد صحت اين گزارش به ديلي‌بيست گفته که آمريکا اطلاعات حاصل از اين تحليل‌ها را در اختيار اوکراين قرار نمي‌‌دهد زيرا عمل ارائه اطلاعات به کشوري مانند اوکراين بايستي بر اساس توافق‌هاي اطلاعاتي ديرپا باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩٣, ٠٠:۵٠

   

پر مبحث ترین ها