سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر حمل و نقل مالزی:

عملیات جستجوی هواپیمای گمشده به مرحله حساس رسیده است

هرچند هنوز هیچ اثری از هواپیمای بوئینگ 777 که در هشتم مارس با 239 سرنشین ناپدید شد به دست نیامده است. عملیات جستجوی این هواپیما که با هدایت نیروهای استرالیایی انجام می‌گیرد به زیردریایی نیروی دریایی آمریکا وابسته است که قادر است عمق 4500 متری یا بیشترِ اقیانوس را کندوکاو کند. هرچند این زیردریایی که تاکنون در شش عملیات به کار گرفته شده اما اثری از لاشه هواپیما شناسایی نکرده است.
وزیر حمل و نقل مالزی گفت: تلاش‌ها برای یافتن هواپیمای ناپدید شده پرواز MH370‌ به مرحله حساسی رسیده است.

به گزارش ایسنا، «هشام‌الدین حسین»، وزیر حمل و نقل مالزی اظهار داشت: جستجوهای امروز و فردا وارد مرحله بسیار حساسی شده است. بنابراین از تمام مردم جهان می‌خواهم تا برای به ثمر رسیدن این تلاش‌ها دعا کنند.

باورها بر آن است که این هواپیمای مسافربری در آب‌های عمیق و دورافتاده غرب استرالیا دچار سانحه شده باشد. هرچند هنوز هیچ اثری از هواپیمای بوئینگ 777 که در هشتم مارس با 239 سرنشین ناپدید شد به دست نیامده است. عملیات جستجوی این هواپیما که با هدایت نیروهای استرالیایی انجام می‌گیرد به زیردریایی نیروی دریایی آمریکا وابسته است که قادر است عمق 4500 متری یا بیشترِ اقیانوس را کندوکاو کند. هرچند این زیردریایی که تاکنون در شش عملیات به کار گرفته شده اما اثری از لاشه هواپیما شناسایی نکرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، حسین هشام‌الدین همچنین افزود: ما تمامی احتمالاتی را که در این مرحله با آنها روبرو شدیم دنبال کردیم اما گذشت زمان عملیات جستجو را سخت‌تر می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٣, ٠٧:۴٣

   

پر مبحث ترین ها