سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حماس: هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١١:٠٨    نسخه چاپی    
عریقات با بیان اینکه رژیم صهیونیستی برای توقف مذاکرات صلح بهانه آشتی میان گروه‌های فلسطینی را می‌آورد، اظهار داشت: تنها درصورتی که تل‌آویو به تعهدات خود عمل کند می‌توان به میز مذاکره با مسئولان اسرائیلی برگشت.
جنبش حماس اعلام کرد که با وجود توافق با فتح درمورد تشکیل دولت وحدت ملی، موضع خود را در قبال رژیم صهیونیستی تغییر نخواهد داد.
فوزی برهوم سخنگوی حماس در این‌باره گفت، حماس هرگز اسرائیل را به رسمیت نشناخته و نخواهد شناخت. وی تصریح کرد، سخنان محمودعباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر اینکه اسرائیل را به عنوان یک کشور یهود به رسمیت نمی‌شناسد و به گزینه بازگشت آوارگان فلسطینی و آزادی اسیران و تحقق آشتی پایبند است سخنانی مثبت و مهم است که باید روی آن تمرکز کرد.

در این‌حال صائب عریقات مذاکره‌کنده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در روند صلح با رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت: این حق حماس است که اسرائیل را به رسمیت نشناسد. اسرائیل دست به مداخله آشکار و وقیحانه‌ای در امور داخلی فلسطین می‌زند.
وی خاطرنشان کرد: حماس یک جنبش فلسطینی بوده و یک سازمان تروریستی نیست و خواهان به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هم نیست و تل‌آویو می‌داند که نمی‌تواند کشور فلسطین را در مرزهای 1967 بدون آشتی میان گروه‌های فلسطینی محقق کند.

به گزارش ایرنا، عریقات با بیان اینکه رژیم صهیونیستی برای توقف مذاکرات صلح بهانه آشتی میان گروه‌های فلسطینی را می‌آورد، اظهار داشت: تنها درصورتی که تل‌آویو به تعهدات خود عمل کند می‌توان به میز مذاکره با مسئولان اسرائیلی برگشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها