سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جبهه النصره پایان مشروط درگیری‌ها با داعش را اعلام کرد

پیشتر الظواهری از تندروهای وابسته به القاعده در سوریه که با یکدیگر درگیر هستند، خواسته بود تا به درگیری‌ها میان خود پایان دهند.
شبکه الجزیره گزارش داد که جبهه النصره در سوریه پایان درگیری‌ها با گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه الجزیره با بیان این که جبهه النصره، وابسته به القاعده پایان درگیری‌ها با داعش را اعلام کرده است، گزارش داد که این اقدام النصره در پی درخواست ایمن الظواهری، رهبر القاعده برای پایان دادن به درگیری‌ میان این گروه‌ها صورت گرفته است.

در بیانیه این گروه آمده است:ما زا دستورات ایمن الظواهری برای توقف حملات علیه داعش استقبال می‌کنیم اما اگر هرگونه حله‌ای علیه مسلمانان یا در جهت رعب و وحشت آنان صورت گیرد به این حملات پاسخ می‌دهیم.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است: به محض اینکه اعش پایان حملاتش علیه مسلمانان را اعلام کند ما نیز همزمان تیراندازی‌های خود را متوقف می‌کنیم. جنگ ما با داعش تنها در مناطقی ادامه خواهد داشت که حملات این گروه در آنجا رخ دهد.

پیشتر الظواهری از تندروهای وابسته به القاعده در سوریه که با یکدیگر درگیر هستند، خواسته بود تا به درگیری‌ها میان خود پایان دهند.
رهبر القاعده ناهماهنگی و تفرقه‌ای که میان نیروهای تندرو در سوریه ایجاد شده است، یک موقعیت طلایی برای بشار اسد، رئیس جمهور سوریه خوانده بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩٣, ٢١:۴٢

   

پر مبحث ترین ها