سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«اخضر ابراهیمی» رسما از سمت خود کناره‌گیری کرد

بحث کناره‌گیری آقای ابراهیمی از حدود یکسال قبل مطرح شده، اما هر بار تکذیب شده بود. «بان‌کی‌مون» آخرین بار هفته قبل این موضوع را انکار کرده و گفته بود که وی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب روز سه‌شنبه رسما از سمت خود کناره‌گیری کرد و استعفای وی از سوی دبیر کل سازمان ملل نیز مورد پذیرش قرار گرفت.

«بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز سه‌شنبه با حضور در جمع خبرنگاران، از کناره‌گیری «اخضر ابراهیمی» نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه خبر داد و گفت این استعفا را پذیرفته است.

به گفته آقای بان، ابراهیمی بعد از حدود دو سال فعالیت، رسما از روز 31 ماه می (10 خرداد) وظایف خود را تحویل داده و به کار خود پایان می‌دهد.
دبیرکل سازمان ملل ابراهیمی را «یکی از برجسته‌ترین دیپلمات‌های جهان» خواند و از عدم به بار نشستن تلاش‌های وی و همچنین بی‌نتیجه ماندن مذاکرات صلح سوریه، ابراز تأسف کرد.

به گزارش فارس، بحث کناره‌گیری آقای ابراهیمی از حدود یکسال قبل مطرح شده، اما هر بار تکذیب شده بود. «بان‌کی‌مون» آخرین بار هفته قبل این موضوع را انکار کرده و گفته بود که وی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩٣, ٢٢:٠۴

   

پر مبحث ترین ها