سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صهیونیستها: شکست مذاکرات تقصیر آمریکاست

به باور اسرائیل، ایندایک در به کارگیریِ انعطاف پذیری اسراییلی ها برای بروز انعطاف پذیری از سوی فلسطینی ها کوتاهی کرده و این مساله ابو مازن را برای کناره گیری از مذاکرت تشویق کرد.
با شکست مذاکرات سازش، صهیونیست‌ها دولت اوباما و شخص مارتین ایندایک، فرستاده وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه را مسؤول شکست مذاکرات می‌دانند.

به گزارش العالم، گزارشگر کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت: فرستاده کری به منطقه، هر دو طرف اسراییلی و فلسطینی را مسؤول شکست مذاکرات می داند.
تلویزیون رژیم صهیونیستی سخنان مارتین ایندایک را در این باره پخش کرد.

ایندایک گفت: «ساخت و ساز بی حد و مرز در شهرک های اسراییلی و به خصوص همزمان با مذاکرات سازش، نه تنها اعتماد فلسطینی ها را به طرف اسراییلی نابود کرده، بلکه آینده اسراییل را نیز در معرض تهدید قرار می دهد.»

وی افزود: اقدام دیگری که مذاکرات را به حالت تعلیق درآورد، توافقنامه آَشتی میان فتح و حماس در اواخر ماه آوریل بود.
گزارشگر صهیونیست ادامه داد: «منابع اسراییلی به اظهارات ایندایک واکنش شدیدی نشان دادند.»

وی افزود: «اسراییلی ها معتقدند ایندایک به جای این که خود مسؤولیت شکست مذاکرات را بر عهده بگیرد، انگشت اتهام را به سمت دیگر اطراف نشانه گرفته است. وی از آمار ساخت و ساز در شهرک های اسراییلی اطلاع داشت و می دانست این ساخت و سازها بخشی از روند مذاکرات است.»

گزارشگر صهیونیست مدعی شد: به باور اسرائیل، ایندایک در به کارگیریِ انعطاف پذیری اسراییلی ها برای بروز انعطاف پذیری از سوی فلسطینی ها کوتاهی کرده و این مساله ابو مازن را برای کناره گیری از مذاکرت تشویق کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:۴٠

   

پر مبحث ترین ها