سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماینده آژانس انرژی اتمی فردا به تهران می‌آید

یکی از نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ( IAEA) فردا دوشنبه به تهران می‌آید تا درباره اقدامات هسته‌ای ایران رایزنی کند.
یکی از نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فردا برای گفت‌وگو درباره اقدامات ایران در زمینه برنامه هسته‌ای به تهران می‌آید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ( IAEA) فردا دوشنبه به تهران می‌آید تا درباره اقدامات هسته‌ای ایران رایزنی کند.
پیش از این اعلام شده بود که دور جدید مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 ، شانزدهم تا بیستم ژوئن (26 تا 30 خرداد) در وین برگزار می‌شود.
جزئیات بیشتری از این گفت‌وگو منتشر نشده است.

چهارمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 (آلمان،‌فرانسه، انگلستان، روسیه و چین) که از روز چهارشنبه 24 اردیبهشت ماه در شهر وین آغاز شده بود، پس از 3 روز و بدون پیشرفت در نگارش متن توافق جامع، به پایان رسید.

به گزارش فارس، قبل از مذاکرات در اواخر خرداد ماه نیز قرار است یک نشست دیگر بین ایران و 1+5 برگزار شود که هنوز درباره زمان آن توافقی حاصل نشده است. «سید عباس عراقچی» در این باره گفت: «احتمال دارد تا قبل از دوره بعدی در خرداد ماه یک دوره فوق العاده را تنظیم کنیم که نیازمند تنظیم زمان است.»

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران دو روز بعد از پایان بدون پیشرفت ملموس مذاکرات وین 4 گفت: انعقاد توافق جامع هسته‌ای هنوز ممکن است.
وی افزود: کار در وین سخت و دشوار است اما با این وجود توافق ممکن است.
ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: از مذاکرات بسیار دشوار و فشرده وین بازگشتیم. توافق هنوز ممکن است اما توهمات باید از بین برود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٠٢

   

پر مبحث ترین ها