سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اردوغان : از صبر پلیس ترکیه در حیرتم

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ١١:٠٨    نسخه چاپی    
اردوغان افزود:" چرا رسانه ها تنها یک طرف قضیه را می بینند و به خشونت وحشتناکی که از سوی برخی تروریست ها علیه پلیس ترکیه در جریان است توجه نمی کنند.
رجب طیب اردوغان نخست وزیرترکیه روز گذشته در یک اجتماع حزب حاکم عدالت و توسعه گفت : تروریست ها با بمب های دست ساز و سنگ شیشه های خودروی پلیس را هدف قرار می دهند و عده ای انتظار دارند پلیس نظاره گر و کتک خور باشد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک اردوغان که در واکنش به حوادث اخیر انفجار معدن شهر سوما و اعتراضات متعاقب آن سخن می گفت با متهم کردن مخالفان دولت به سوءاستفاده سیاسی از حوادث طبیعی این چنینی برای ایجاد آشوب و تحریک سیاسی علیه دولت گفت: این ها فرق سوما و سومالی را نمی فهمند و اصلا اگر نقشه جغرافیا را در مقابل آنها بگذاری نمی دانند سوما کجاست و سومالی! اما وقتی این حادثه تلخ انفجار معدن اتفاق افتاد دست هایشان را روی هم ساییدند و پیش خود گفتند:سوژه خوبی برای حمله به دولت پیدا کردیم.

اردوغان با انتقاد شدید از مخالفان سیاسی و برخی افراد که به گفته او در ویلاهای لوکس خود در منطقه " بغاز" ( پل معروف وصل کننده دوبخش آسیایی و اروپایی شهر استانبول) زندگی می کنند گفت: اینها دلشان برای معدنکاران و معدنچیان نمی سوزد. یک مشت آدم پولدار هستند که با تلفن های هوشمند خود روی توییتر 140 کاراکتر می گذارند و پیش خودشان فکر می کنند آدم های خیلی مهمی هستند و با این کارشان دنیا را عوض می کنند!

اردوغان : از صبر پلیس ترکیه در حیرتم!

وی افزود: ما در کنار معدنکاران و خانواده های فقیر ترکیه هستیم . من و وزرای من همیشه در کنار آنها بوده و خواهیم بود و درد آنها را ما می دانیم. اینها (مخالفان) تنها به دنبال استفاده ابزاری از انفجار معدن اند. ما می دانیم مردم فقیر چه می کشند و فقر یعنی چه. چون از همین طبقه برخاسته ایم. آنها حتی یک بار هم زانو نزده و روی زمین با فقرا هم سفره نشده اند ولی ادعای حمایت از حقوق آنها را دارند.

اردوغان خطاب به مخالفان حکومت گفت: مگر قرار است با هر مرگی شما دور هم جمع شوید و علیه دولت میتینگ به راه بیندازید؟ بسیاری از سوانح و اتفاقات در دنیا اتفاق می افتد و تا حدودی طبیعی است و تمام تلاش ما این است که این قبیل اتفاقات تلخ را به حداقل خود کاهش دهیم اما نمی شود سانحه و اتفاقات این چنینی از جمله حوادث معدن را به صفر رساند . این اتفاقی است که در هر جای دنیا می افتد.

اردوغان افزود:" چرا رسانه ها تنها یک طرف قضیه را می بینند و به خشونت وحشتناکی که از سوی برخی تروریست ها علیه پلیس ترکیه در جریان است توجه نمی کنند. همین نوجوانی که ماه پیش کشته شد بار دیگر دیروز در استانبول جمع شدند برایش میتینگ راه انداختند . خب او متاسفانه مرد و تمام شد ولی عده ای می خواهند از خون ریخته شده او برای مقاصد سیاسی خود سوءاستفاده کنند.

اردوغان گفت: پلیس ترکیه قربانی خشونت معترضان است . داخل خودروهای پلیس بمب های دست ساز و کوکتل مولوتف می اندازند چند پلیس به شدت سوخته اند و در بیمارستان در حال مداوا هستند . چه کسی جواب خانواده اینها را باید بدهد؟ چرا رسانه ها تنها یک طرف قضیه را می بییند. من گاهی از صبر و تحمل نیروهای پلیس مان متعجب می مانم . عده ای شیشه های خودروی آنها را می شکنند و به سمت آنها سنگ پرتاب می کنند. بسیاری از آنها به شدت مضروب و زخمی شده اند. چه انتظاری از پلیس دارید؟ آیا دست بسته بنشیند و کتک بخورد؟ یا نظم را در جامعه حاکم کند؟
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ١١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها