سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستگیری‌ متهمین‌ حمله‌ به‌ کارکنان‌ ایرانی‌ در عراق

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩٣, ٠٠:٣٨    نسخه چاپی    
«صادق الحسینی« رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیاله گفت: نیروهای امنیتی موفق شدند هفت تن از افراد مظنون به انفجار علیه خودروی شرکت ایرانی را دستگیر کنند.
کمیته امنیتی شورای استان دیاله عراق از دستگیر هفت تن از افراد مظنون به دست داشتن در انفجار تروریستی علیه خودروی کارکنان یک شرکت ایرانی در عراق خبر داد و داعش را متهم اصلی اصلی این عملیات خواند.

به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، کمیته امنیتی شورای استان دیاله با اعلام این خبر افزود: عملیات انتقال مجروحان و پیکر قرباینان هجوم امروز به کارگران ایرانی به مناطق مرزی شروع شده است.
«صادق الحسینی« رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیاله گفت: نیروهای امنیتی موفق شدند هفت تن از افراد مظنون به انفجار علیه خودروی شرکت ایرانی را دستگیر کنند.

وی همچنین گروهک تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» را به دست داشتن در این عملیات تروریستی متهم کرد و تاکید کرد که داعش یک جنگ اقتصادی را علیه استان دیاله به راه انداخته است.
یک منبع آگاه امنیتی در استان «دیالی» عراق اعلام کرد که در انفجاری که یک خودروی متعلق به یک شرکت ایرانی در شمال شرق «بعقوبه» هدف قرار داد، 11 نفر کشته و زخمی شدند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: شمار اولیه قربانیان این انفجار که یک خودروی متعلق به شرکت ایرانی فعال در زمینه لوله‌‌های گازی را هدف قرار داد، 6 کشته و 5 زخمی است.

وی افزود که 4 کارگر و 2 متخصص فنی ایرانی کشته شدند و 5 عراقی زخمی شدند.
«عراق پرس» نیز با تایید این خبر نوشت: یک بمب در مسیر حرکت این خودرو در منطقه «الخزرج» در 60 کیلومتری شرق بعقوبة کار گذاشته شده بود که با انفجار آن 10 نفر کشته و زخمی شدند.
به گزارش فارس، اواخر ژانویه 2013 نیز یک خودروی شرکتی ایرانی در دیالی هدف افراد مسلح قرار گرفته بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩٣, ٠٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها