سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رقیب السیسی شکست را پذیرفت

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٢:١۶    نسخه چاپی    
صباحی پیش تر درباره تدابیر دولت موقت در ارتباط با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به ویژه تمدید این رای گیری به روز سوم شکایت کرده بود.
ˈحمدین صباحیˈ یکی از دو نامزد ریاست جمهوری مصر شکست خود را در انتخابات در مقابل ˈعبدالفتاح السیسیˈپذیرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ˈآسوشیتد پرسˈ، وی که نامزد جناح سیاسی چپگرای مصر است امروز (پنجشنبه) در حالی به شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری اذعان کرد که رسانه های این کشور از پیروزی قاطع السیسی وزیر دفاع سابق مصر خبر دادند.

صباحی در عین حال ارقام و آمار اعلام شده از سوی دولت موقت مصر را فاقد اعتبار خواند و مدعی شد که موارد جدی نقض قوانین در انتخابات رخ داده است، اما به گفته وی، اختلاف میان ارقام درست و نادرست به قدری نیست که نتیجه اعلام شده را تغییر دهد.

بر اساس آمار اعلام شده، بیش از 90 درصد آراء شمرده شده و از این میزان بیش از 92 درصد به السیسی و 9/2 درصد متعلق به صباحی است.
صباحی همچنین گفت که رقم 46 درصد درباره میزان مشارکت رای دهندگان مصری که رییس جمهوری موقت این کشور امروز اعلام کرد، قابل اعتماد نیست و آن را ˈتوهین به شعور مردم مصرˈ دانست.

صباحی پیش تر درباره تدابیر دولت موقت در ارتباط با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به ویژه تمدید این رای گیری به روز سوم شکایت کرده بود.
انتخابات ریاست جمهوری مصر روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه گذشته (پنجم، ششم و هفتم خرداد ماه) برگزار شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٢:١۶

   

پر مبحث ترین ها