سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عبدالله عبدالله ترور شد

عبدالله لحظاتی پیش در همایش تبلیغاتی دیگری که در هتل اینتر کانتینانتال برگزار شده بود، حضور یافت و از سلامت خود خبر داد و تایید کرد که بر اثر دو انفجار در مسیر حرکت خودروی وی شماری کشته و یا مجروح شدند.
بر اثر دو حمله انتحاری در مسیر حرکت ˈعبدالله عبداللهˈ نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، شماری از محافظان کشته و یا زخمی شدند، اما به وی آسیبی نرسید.

ظهر امروز - جمعه- دو بمب در مسیر حرکت خودروی عبدالله عبدالله که از همایش تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در هتل ˈآریاناˈی کابل خارج شده بود، به سمت همایش تبلیغاتی دیگری قصد حرکت داشت، منفجر شد که بر اثر آن شماری کشته و یا مجروح شدند.
بر اساس گزارش ها شدت انفجارها به حدی بود که خسارات مالی زیادی بر جای ماند و خودروهای حامل عبدالله عبدالله و محافظانش نیز به کلی تخریب شد.

گفته می شود چند تن از محافظان عبدالله عبدالله کشته و یا زخمی شدند.
عبدالله لحظاتی پیش در همایش تبلیغاتی دیگری که در هتل اینتر کانتینانتال برگزار شده بود، حضور یافت و از سلامت خود خبر داد و تایید کرد که بر اثر دو انفجار در مسیر حرکت خودروی وی شماری کشته و یا مجروح شدند.

نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان محل انفجار را به محاصره کامل خود در آورده اند و اوضاع را تحت کنترل دارند.
ˈصادقی زاده نیلیˈ عضو ستاد انتخاباتی دکتر عبدالله عبدالله به ایرنا گفت: به مقام های بلند پایه تیم ˈاصلاحات و همگراییˈ در این حمله تروریستی آسیبی نرسیده است.

تا کنون شخص و یا گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
نیروهای طالبان روز گذشته با انتشار بیانیه ای مردم افغانستان را تهدید کردند که در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شرکت نکنند.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با حضور عبدالله عبدالله با 45 درصد آرا معادل دو میلیون 972 هزار و 141رای و ˈاشرف غنی احمد زیˈ با 31.6 درصد آرا معادل دو میلیون و 84 هزار و 547 رای به دور دوم کشیده شد.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 24 خرداد با حضور دو نامزد پیشتاز در سراسر افغانستان برگزار خواهد شد.

اولین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با مشارکت حدود هفت میلیون نفر از 12 میلیون واجدین شرایط شرکت در انتخابات، برگزار شد.
میزان حضور مردان در این دور انتخابات 64 درصد و حضور زنان 36 درصد اعلام شد.
به گزارش ایرنا، دور اول انتخابات افغانستان که زیر سایه تهدید طالبان برگزار شد، موفقیتی بزرگ برای مشارکت سیاسی افغان ها در روند سیاسی کشورشان ارزیابی شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٢٣

   

پر مبحث ترین ها