سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیلاری کلینتون اعتراف کرد

او نوشته است که در برخی زمینه‌ها با رئیس جمهور اوباما اختلاف نظر داشته، اما به تصمیمات او، حتی اگر با آنها مخالف بوده، احترام می‌گذاشته است. او در این رابطه به مسلح کردن نیروهای اپوزیسیون سوریه اشاره کرده است.
وزیر پیشین امور خارجه آمریکا در زندگی‌نامه‌ خود نوشته است که رای او در کنگره آمریکا برای حمله‌ کشورش به عراق تصمیم اشتباهی بوده است. او در این کتاب که هنوز منتشر نشده درباره‌ رئیس جمهور روسیه نیز اظهارنظر کرده است.
به گزارش ایسنا شبکه تلویزیونی "سی بی اس" گزارش داد که "به‌طور تصادفی" به بخشی از خودزندگی‌نامه‌ هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا دست یافته است. این کتاب قرار است روز دهم ژوئن منتشر شود.

بر اساس گزارش شبکه آمریکایی، وزیر پیشین امور خارجه ایالات متحده که در سال ۲۰۰۲ به عنوان سناتور در رای‌گیری کنگره آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره جنگ با عراق حضور داشت، از این که به این اقدام نظامی رای مثبت داده، ابراز پشیمانی کرده است.

کلینتون ضمن بیان این که: «من تنها کسی نبودم که این اشتباه را مرتکب شدم»، نوشته است: «آن زمان تصور می‌کردم که با نیت خیر این کار را انجام می‌دهم و بهترین تصمیم را گرفته‌ام.»
به گزارش دویچه وله، ایالات متحده در سال ۲۰۰۲ با این بهانه که عراق سلاح‌های کشتار جمعی در اختیار دارد، به این کشور حمله کرد. از آن پس عراق به یکی از ناامن‌ترین کشورهای جهان تبدیل شد.
به گزارش سی بی اس، همسر رئیس جمهور پیشین آمریکا در زندگی‌نامه‌ی خود بیش از هر چیز به دورانی پرداخته که وزیر امور خارجه و همکار باراک اوباما بوده است.

او نوشته است که در برخی زمینه‌ها با رئیس جمهور اوباما اختلاف نظر داشته، اما به تصمیمات او، حتی اگر با آنها مخالف بوده، احترام می‌گذاشته است. او در این رابطه به مسلح کردن نیروهای اپوزیسیون سوریه اشاره کرده است.
کلینتون در رقابت‌های درون‌حزبی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۸ رقیب اصلی باراک اوباما بود.

احتمال می‌رود که سیاستمدار ۶۶ ساله در انتخابات آینده که در سال ۲۰۱۶ برگزار می‌شود، نامزد حزب دموکرات باشد.
وزیر پیشین امور خارجه آمریکا در زندگی‌نامه‌ خود هم‌چنین نوشته است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه "آدمی حساس و خودکامه" است.
او همچنین نوشته است که پوتین "انتقاد‌پذیر نیست و با نظرات مخالف با شدت برخورد می‌کند."

هیلاری کلینتون معتقد است که واکنش غرب به "سیاست تجاوزگرانه" پوتین با موفقیت همراه بوده و پوتین را به عقب‌نشینی واداشته؛ البته "نه به این دلیل که پوتین اشتهای قدرت یا نفوذ خود را از دست داده باشد"، بلکه این قدرت ناتو است که توانسته جلوی او را بگیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها