سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

210 کشته در بحران شرق اوکراین

وزیر بهداشت اوکراین روز چهارشنبه اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات ها در شرق اوکراین اجساد 210 تن از جمله 14 کودک به سردخانه ها انتقال یافته اند.

به گزارش پایگاه خبری اینترفاکس اوکراین، اوله موسیی وزیر بهداشت اوکراین در کی یف به خبرنگاران گفت: تاکنون شمار کشته ها از زمان آغاز عملیات های ضد تروریستی در شرق این کشور 210 تن بوده است. در میان این کشته شدگان نیز 14 کودک مشاهده شده اند که کمتر از 18 سال سن داشتند.

وی خاطر نشان کرد که تنها در روز گذشته اجساد 50 تن درمناطق لوهانسک و دونستک به سردخانه تحویل داده شده است.
از سوی دیگر آنتون گراشنکو یک مشاور وزیر کشور اوکراین اعلام کرد که دولت کی یف قصد دارد مرز های خود را با روسیه در شرق مسدود کند.
پیش از این نیز دولت اوکراین اعلام کرده بود که به دنبال بستن مرزهای شرقی خود جایی که درگیری ها میان نیروهای ارتش اوکراین و شبه نظامیان بی وقفه ادامه داشته، است.

مقامات اوکراین اعلام کرده اند که شبه نظامیان مسلح از طریق مرز روسیه وارد خاک اوکراین می شوند و این در حالی است که مقامات مسکو این ادعای اوکراینی ها را رد کرده اند.
مشاور وزیر کشور اوکراین تصریح کرد: در حالیکه ما باید دیگر گزینه ها را مورد بررسی قرار دهیم، لازم است این مرزهای پرتنش فورا بسته شوند. در حال حاضرتدابیر لازم و روش های دیگر در حال ارزیابی هستند.

این مشاور وزیر کشور اوکراین در پاسخ به سوالی در این رابطه که آیا دولت کی یف به دنبال کار گذاشن مین در این مرزهای پرتنش است یا خیر، گفت که این اقدام کاری خطرناک است چون جان شهروندان اوکراین را به خطر می اندازد.

منبع: ایرنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٣-١٣٩٣, ١١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها