سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در پاسخ به ندای مرجعیت عراق صورت گرفت؛

تشکیل گردان‌های «حضرت عباس» و «آزاده شهید» برای مقابله با داعش

تشکیل این گردان‌ها گام مهمی در حمایت از مقدسات خواهد بود و دولت‌های محلی نقش بزرگی در آموزش و مجهز کردن افراد و ملحق کردن آنها به نیروهای امنیتی دارند.
اهالی کربلای معلی در پاسخ به ندای مرجعیت عراق برای دفاع از وطن و مقدسات و مقابله با دست‌اندازی‌ها و تجاوزات تکفیری‌های داعش، گردان‌های «حضرت عباس» و «آزاده شهید» تشکیل دادند.

در پاسخ به مرجعیت دینی عراق مبنی بر دفاع از وطن و حمایت از مقدسات و مقابله با تجاوزات و دست‌اندازی‌ها گروه تروریستی تکفیری «داعش»، اهالی کربلای معلی 2 گردان به نام‌های «حضرت عباس» تحت نظر و اشراف سید احمد الصافی خطیب جمعه کربلا و «آزاده شهید» را تشکیل دادند.
«نصیف جاسم الخطابی» رئیس شورای استانداری کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد در این‌باره توضیح داد که این دو گردان آموزش‌های نظامی خود را آغاز کرده و قرار است، به مدرن‌ترین سلاح‌ها مجهز شوند.

الخطابی افزود: تشکیل این گردان‌ها گام مهمی در حمایت از مقدسات خواهد بود و دولت‌های محلی نقش بزرگی در آموزش و مجهز کردن افراد و ملحق کردن آنها به نیروهای امنیتی دارند.
وی درباره آموزش افراد این گردان‌ها نیز توضیح داد که این افراد آموزش‌های لازم برای انواع جنگ‌ها از جمله جنگ‌ خیابانی با استفاده از انواع سلاح‌ها از جمله سلاح‌های سبک و نیمه سنگین را خواهند دید.

این در حالی است که «علی المیالی» معاون استاندار کربلا این اطمینان خاطر را داد که امنیت تمام مرزهای استان کربلا به ویژه از سمت استانداری الانبار تامین شده و این استان در امنیت کامل به سر می‌برد.
گزارش شده که تعداد داوطلبان برای دفاع از مقدسات طی روزهای اخیر به شکل چشمگیری افزایش یافته و بر اساس آمارها تاکنون به بیش از 30 هزار نفر رسیده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٣, ١٢:١٢

   

پر مبحث ترین ها