سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سال سیاه شرکت هواپیمایی مالزی

به گزارش یورونیوز، متعاقب این حادثه مشکوک، ضرر چشمگیری متوجه شرکت مالزیایی شد و اکنون نیز با سقوط هواپیمای دیگر این شرکت، این بار با 298 سرنشین، فارغ از علت آن، سال جاری میلادی را باید سالی سیاه برای «مالزی ایرلاین» دانست.
هنوز خاطره مفقود شدن هواپیمای پرواز «MH370» متعلق به خطوط هوایی مالزی از اذهان عمومی پاک نشده، یک فروند هواپیمای دیگر این شرکت روز پنجشنبه در خاک اوکراین سقوط کرد.

در حادثه نخست در روز شنبه هشتم مارس یک فروند بوئینگ 777 مالزی ایرلاین که با 239 سرنشین از کوالالامپور عازم پکن بود، یک ساعت پس از برخاستن از زمین ناپدید شد.
لاشه این هواپیما هنوز پیدا نشده و عملیات جستجو در آب‌های بین‌المللی که با مشارکت چندین کشور و در چندین مرحله انجام شد در نهایت بی‌نتیجه ماند و این بی‌خبری از لاشه هواپیما و سرنشینان آن ناخشنودی شدید خانواده‌های قربانیان را در پی داشت.

به گزارش یورونیوز، متعاقب این حادثه مشکوک، ضرر چشمگیری متوجه شرکت مالزیایی شد و اکنون نیز با سقوط هواپیمای دیگر این شرکت، این بار با 298 سرنشین، فارغ از علت آن، سال جاری میلادی را باید سالی سیاه برای «مالزی ایرلاین» دانست.
شبکه خبری بی‌بی‌سی نیز در خبری منتشر کرد: «جو بایدن»، معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که هواپیمای مسافربری مالزیایی که در مناطق مرزی اوکراین و روسیه سقوط کرده در آسمان مورد هدف قرار گرفته و منفجر شده است. همزمان گزارش‌های اولیه از هویت 283 مسافر این هواپیما منتشر شده است.

در همین حال، وال استریت ژورنال خبر داده که منابع امنیتی آمریکا می‌گویند دومین هواپیمای مسافربری با یک موشک زمین به هوا هدف قرار گرفته است.
خطوط هواپیمایی مالزی نیز اعلام کرده که مشغول کنترل دقیق لیست پرواز است اما پیش از اعلام دقیق اسامی مسافران می‌تواند تایید کند که 154 شهروند هلند، 27 استرالیایی، 43 مالزیایی، 12 اندونزیایی، 9 انگلیسی به همراه چهار آلمانی، چهار بلژیکی، سه فیلیپینی و یک کانادایی در پرواز MH17 حضور داشته اند که همگی کشته شده‌اند. ملیت 41 مسافر دیگر این هواپیما هنوز اعلام نشده است.

این بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی علاوه بر 283 مسافر 15 خدمه هم داشت و از آمستردام، پایتخت هلند، عازم کوآلالامپور، پایتخت مالزی بود که در آسمان اوکراین و در حالی که در ارتفاع بالای 10 هزار متری پرواز می‌کرد به نظر می‌رسد مورد هدف قرار گرفته و لحظاتی بعد سرنگون شد.
«نجیب رزاق»، نخست وزیر مالزی در صفحه توییر خود نوشته است: من از گزارش‌های رسیده مبنی بر سقوط این هواپیما شوک شده‌ام و تحقیقات در این زمینه را فورا آغاز می‌کنیم.

منبع: ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۴-١٣٩٣, ١۶:۴٧

   

پر مبحث ترین ها