سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خونبارترین روز غزه/افزایش تعداد شهدا به 306 تن و زخمی‌ها به 2250

سه کودک به شهادت رسیده از خانواده ابو اسماعیل بودند که از حمله خمپاره‌ای اسرائیل به منزلشان به شهادت رسیدند. همچنین روز جمعه در حمله خمپاره‌ای و توپخانه‌ای به اطراف دو شهر خان‌یونس و رفح دو فلسطینی به شهادت رسید.
نیمه‌های شب گذشته در حمله‌ هوایی رژیم صهیونیستی به مرکز خان‌یونس در جنوب نوار غزه هفت فلسطینی به شهادت رسیدند به این ترتیب طی 24 ساعت گذشته تعداد شهدای نوار غزه به حدود 65 تن رسید و خونبارترین روز غزه رقم خورد. با این آمار تعداد شهدا از ابتدای جنگ به 306 تن و تعداد زخمی‌ها به بیش از 2250 تن افزایش یافت.

در حمله‌ توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به شرق نوار غزه چهار کودک به شهادت رسیدند.
همچنین در بمباران دیگری که منزلی در شمال غزه را هدف داد سه کودک از یک خانواده به شهادت رسیدند.
در حمله‌ی توپخانه‌ای به بیت‌حانون در شمال غزه نیز هشت تن از خانواده ابوجراد به شهادت رسیدند.
خبرنگار الجزیره اعلام کرد: سه تن از یک خانواده در بمبارانی در شرق شهر رفح به شهادت رسیدند.

در پی اعلام آغاز عملیات زمینی محدود، نیروهای رژیم صهیونیستی بمباران مناطق شمالی غزه را افزایش دادند، در حالی که یگان‌های رژیم صهیونیستی درصدد نفوذ به اطراف به بیت‌لاهیا و بیت‌حانون بودند.
سه کودک به شهادت رسیده از خانواده ابو اسماعیل بودند که از حمله خمپاره‌ای اسرائیل به منزلشان به شهادت رسیدند. همچنین روز جمعه در حمله خمپاره‌ای و توپخانه‌ای به اطراف دو شهر خان‌یونس و رفح دو فلسطینی به شهادت رسید.

در عین حال در بمباران منطقه‌ای جحر‌الدیک در مرکز غزه یک فلسطینی به شهادت رسید.
خبرنگار الجزیره همچنین اعلام کرد: در حمله توپخانه‌ای اسرائیل به شرق خان‌یونس دو فلسطینی به شهادت رسیدند.

خبرنگار الجزیره در خبری دیگر اعلام کرد: نیروهای اسرائیلی مناطق مسکونی شرق غزه از جمله زیتون و شجاعیه را هم‌زمان با بمباران مناطقی در اردوگاه نصیرات، دیر البلح در مرکز غزه هدف قرار دادند.
وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرده بود که صبح جمعه شش فلسطینی به شهادت رسیدند که چهار تن آن‌ها از یک خانواده بودند.

در بمباران منطقه المناره در شرق خان‌یونس چهار فلسطینی از اعضای خانواده شعث به شهادت رسیدند و چهار تن دیگر نیز زخمی شدند که حال یکی از آنان وخیم گزارش شده است.
از سوی دیگر، گردان‌های قدس شاخه‌ی نظامی جهاد اسلامی در فلسطین مسئولیت انفجار بمبی در یک تانک اسرائیلی را در بیت‌حانون برعهده گرفت.

گردان‌های قدس در بیانیه‌ای اعلام کرد: یگان ویژه‌ی این گردان‌ها با سربازان اسرائیلی در پی انفجار دومین تانک اسرائیلی در شرق بیت‌حانون وارد درگیری‌های شدید شد.
گردان‌های قسام شاخه‌ی نظامی حماس نیز انفجار بمبی که نیروهای اسرائیلی را در نزدیکی دانشکده کشاورزی در شمال بیت‌حانون هدف قرار داده بود، به عهده گرفت.

در تبادل آتش میان سربازان اسرائیلی و اعضاء مقاومت در شمال غزه سه سرباز اسرائیلی زخمی شدند.
به گزارش ایسنا، فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس نیز اعلام کرد: شورای امنیت خواستار توقف فوری خشونت‌ها و برداشتن ظلم واقع‌ شده از غزه شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۴-١٣٩٣, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها