سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داعش منازل مسيحيان موصل را علامت گذاري کرد

عناصر داعش منازل مسیحیان را با حرف «ن» علامت گذاری کرده اند و بالای این حرف نوشته اند«اموال دولت اسلامی» و این که بعد از این اقدام چه اتفاقی خواهد افتاد نمی دانم.
رئیس کلیسای کلدانی ها در عراق روز شنبه خبر داد عناصر داعش در استان نینوا ، منازل مسیحیان را با حرف«ن» علامت گذاری کردند که علامت اختصاری «نصاری»است.

لوئیس رافائل اول ساکو، در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود:« عناصر داعش منازل مسیحیان را با حرف «ن» علامت گذاری کرده اند و بالای این حرف نوشته اند«اموال دولت اسلامی» و این که بعد از این اقدام چه اتفاقی خواهد افتاد نمی دانم.»
ساکو ادامه داد:«از زمانی که تندروهای مسلمان بر موصل مسلط شده اند خانه های مسیحیان را مصادره می کنند و برخورد و تعامل دیگران با مسیحیان را منع می کنند.»

وی هشدار داد:« عراق در مسیر فاجعه انسانی ، فرهنگی و تاریخی است. وقتی داعش دو راهبه مسیحی و سه یتیم را پس از 17 روز آزاد کرد خوشحال شدیم اما بیانیه اخیر این گروه در هشدار به مسیحیان، شرایط را عوض کرد.»

به گزارش انتخاب؛ رئیس کلیسای کلدانی ادامه داد:« داعش در بیانیه اخیر خود به مسیحیان هشدار داد تا مسلمان شوند در غیر این صورت یا جزیه دهند یا از شهر و دیار خود خارج شوند، ضمن اینکه تاکید کرد در زمان خروج از شهر و دیار فقط می توانند لباس هایشان را همراه ببرند زیرا اموال دیگر آنها در مالکیت دولت اسلامی خواهد بود.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۴-١٣٩٣, ٢١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها