سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نقض آتش‌بس موقت بین ارتش لبنان و تروریست‌ها

در همین راستا، فراکسیون المستقبل لبنان حزب‌الله و هم‌پیمانان آن را مسئول رخدادهای عرسال دانست و اعلام کرد که مداخله حزب‌الله در درگیری‌های سوریه دلیل وقوع این رخدادهاست.
منابع لبنانی از وقوع درگیری‌های جدید میان ارتش لبنان و افراد مسلح در شهرک "عرسال" خبر دادند.

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع لبنانی اعلام کردند که درگیری‌ها میان ارتش لبنان و افراد مسلح در مناطق "وادی عطا" و "وادی السرج" واقع در شهرک "عرسال" به رغم توافق آتش‌بس 24 ساعته همچنان ادامه دارد و در این درگیری‌ها شش تن از جمله چهار سوری و دو لبنانی زخمی شدند.

پیش از این هیات علمای مسلمین لبنان نشستی را با حضور تمام سلام، نخست وزیر لبنان و نهاد المشنوق، وزیر کشور برای توافق آتش‌بس برگزار کردند. این توافق آتش‌بس شامل اجازه دادن به ورود کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به عرسال و خارج کردن زخمی شدگان از این شهرک بود.

سالم الرافعی، عضو هیات علمای مسلمین لبنان پیش از این اظهار داشت که براساس توافق صورت گرفته کمک‌های بشردوستانه و مواد غذایی و پزشکی به شهرک عرسال وارد می‌شود و این توافق اقدامات دیگری برای پایان دادن به درگیری‌ها را به همراه خواهد داشت.

در همین راستا، فراکسیون المستقبل لبنان حزب‌الله و هم‌پیمانان آن را مسئول رخدادهای عرسال دانست و اعلام کرد که مداخله حزب‌الله در درگیری‌های سوریه دلیل وقوع این رخدادهاست.

میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح لبنان نیز گفت که وی پیشتر نسبت به وقوع چنین درگیری‌هایی هشدار داده است.

وی همچنین خواهان تفاهم با سوریه به خاطر مصلحت لبنان شد و نسبت به سرانجام مذاکره با گروه "دولت اسلامی" (داعش) و دیگر تروریست‌ها هشدار داد.

از سوی دیگر، روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة به نقل از منابع امنیتی برجسته که با هیات علمای مسلمین در ارتباط هستند، نوشت: لبنان تاکید کرده است که کلید آتش بس آزادی ربوده‌شدگان نیروی امنیت داخلی و تعیین سرنوشت مفقودشدگان نظامی است.

این منابع افزودند: بیش از 2000 تروریست در عرسال هستند و کودکان کشته شده از بین ساکنان عرسال و سوری‌ها هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩٣, ١٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها