سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخست وزیر اسرائیل: احتمال دارد جنگ علیه غزه طولانی مدت باشد

موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل نیز اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش این رژیم از روز سه شنبه، دستکم 100 حمله هوایی علیه غزه انجام داد.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت که عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه ممکن است طولانی مدت باشد.

به گزارش «انتخاب»، او همچنینن گروه حماس را به «وحشیگری» و به کارگیری اقدام هایی همچون گروه داعش در عراق متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو که در کنفرانسی خبری در تل آویو سخن می گفت، اظهار داشت عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه که با هدف «بازگشت آرامش» برای شهروندان اسرائیلی صورت می گیرد، ممکن است طولانی مدت شود.

او در عین حال افزود که «افق دیپلماتیک جدیدی» برای اسرائیل در منطقه می بیند.

این سخنان نتانیاهو در حالی ایراد می شود که جنگ میان اسرائیل و گروه های فلسطینی در نوار غزه پس از آتش بسی که طی آن گفت و گوهای بی نتیجه ای میان دو طرف صورت گرفت، از سر گرفته شد.

گردان های عزالدین قسام اعلام کرد که عملیات اسرائیل برای ترور محمد الظیف فرمانده این گردان ها بی نتیجه بود اما همسر و فرزند شیرخوارش در بمباران جنگنده های اسرائیل کشته شدند.

ارتش اسرائیل هم اعلام کرد که گروه های فلسطینی، از روز بعد از ظهر سه شنبه 19 اوت همزمان با شکسته شدن آتش بس، بیش از 180 موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل پرتاب کردند. گزارشی از تلفات جانی این موشک ها منتشر نشده اما اسرائیل می گوید شماری از این موشک ها توسط سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین، منهدم شدند.

موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل نیز اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش این رژیم از روز سه شنبه، دستکم 100 حمله هوایی علیه غزه انجام داد.

حماس اعلام کرد که در دور تازه حملات، دستکم 25 فلسطینی در نوار غزه شهید شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها