سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حادثه ای دیگر برای هواپیمای مالزیایی

هواپیما به طور دستی هدایت می‌شده است اما خلبان هواپیما تشخیص داده است تا برای جلوگیری از بروز حادثه احتمالی و جهت حفظ امنیت هواپیما و مسافران به کوالالامپور بازگردد.
هواپیمای متعلق به خطوط هوایی مالزی به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد.

به گزارش ایسنا، پرواز شماره MH198 متعلق به خطوط هوایی مالزی که فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور را به مقصد شهر حیدرآباد هند ترک کرده بود به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت به فرودگاه کوالالامپور شد.

لیو تیونگ لای، وزیر حمل و نقل مالزی در گفت‌گو با خبرنگاران گفت که از طریق اداره حمل و نقل مدنی مالزی متوجه شده است که این هواپیما به دلیل بروز نقص فنی در سیستم خلبان خودکار (اتوپایلوت) به فرودگاه کوالالامپور بازگشته است.

وی تصریح کرد: هواپیما به طور دستی هدایت می‌شده است اما خلبان هواپیما تشخیص داده است تا برای جلوگیری از بروز حادثه احتمالی و جهت حفظ امنیت هواپیما و مسافران به کوالالامپور بازگردد.

وی شایعات منتشر شده مبنی بر فرود اضطراری هواپیما به دلیل آتش گرفتن بنزین آن را رد کرده و گفت: چنین چیزی اصلا صحت ندارد و نقص سیستم خلبان خودکار تنها دلیل فرود اضطراری هواپیما بوده است.

خطوط هوایی مالزی (MAS) نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نقص فنی در سیستم خلبان خودکار هیچ تاثیری بر امنیت هواپیما و جان مسافران نداشته است و خلبان برای اطمینان بیشتر به کوالالامپور بازگشته است.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که این هواپیما به مدت سه ساعت بر فراز یکی از ایالت‌های مالزی پرواز کرده و پس از کاهش سوخت موجود در باکش اقدام به فرود در فرودگاه کوالالامپور کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩٣, ١٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها