سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما و اسد یکدیگر را تهدید کردند

امروز دوشنبه کنفرانس صلح و امنیت در عراق با شرکت 20 کشور، جهت بررسی مکانیزم هایی برای از بین بردن گروه داعش، در حال برگزاری است.
رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اظهارات مشاور بشار اسد در خصوص لزوم هماهنگی آمریکا با سوریه درصورت حمله به مواضع داعش در این کشور گفت: اگر به هواپیماهای ما حمله شود، سامانه دفاع هوایی سوریه را منهدم می کنیم.

به گزارش العربیه، در حالی که ائتلاف بین المللی خود را جهت حمله به گروه تروریستی داعش آماده می کند، بثینه شعبان مشاور بشار اسد در گفت و گو با شبکه خبری «سی ان ان» اعلام کرد در صورتی که جنگنده های آمریکا به گروه داعش در داخل خاک سوریه حمله کنند، این جنگنده ها را به دلیل عدم هماهنگی با دولت دمشق، منهدم می کنیم.

به گزارش العربیه، باراک اوباما از طریق روزنامه «نیویورک تایمز» در واکنش به اظهارات شعبان، خطاب به بشار اسد گفت: «اگر به سوی هواپیماهای آمریکا شلیکی صورت گیرد، نیروهای هوایی این کشور سیستم های دفاع هوایی سوریه را منهدم خواهند کرد و این کار از حمله به داعش آسانتر خواهد بود.»

امروز دوشنبه کنفرانس صلح و امنیت در عراق با شرکت 20 کشور، جهت بررسی مکانیزم هایی برای از بین بردن گروه داعش، در حال برگزاری است.

یک ژنرال بازنشسته آمریکا درباره احتمال استفاده موشک های ضد هوایی علیه هواپیماهای آمریکا از سوی داعش گفت: «به نظرم موشک های زمین به هوا در دست این گروه در سوریه و عراق قرار دارد.»

پول ایتون در گفت و گو با شبکه سی ان ان افزود: «این یک خطر جدی است، اما نیروی هوایی ما این خطرات و چگونگی برخورد با آنها را می داند. ایمان دارم که نیروهای هوایی آمریکا ماموریت خود را به خوبی انجام خواهند داد.»
منبع: خبرآنلاین
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩٣, ١٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها