سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آلن ایر: اوباما آماده تعامل با روحانی است

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢۵    نسخه چاپی    
حضور نمایندگان کشورهای مختلف در نیویورک، ‌از جمله نمایندگان محترم جمهوری اسلامی ایران و در راس آنها رییس جمهور حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی فرصتی کم نظیری در جهت حل مساله هسته‌ای ایران محسوب می شود.
سخنگوی وزارتخارجه آمریکا می گوید: حضور روحانی در نیویورک فرصت کم نظیری در جهت حل پرونده هسته ای ایران است.

آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارتخارجه آمریکا در گفتگویی که با خبرآنلاین، داشت به مباحثی پیرامون مذاکرات هسته‌ای نیویور، پیشنهادات مطرح شده، موضوع داعش، حضور روحانی در نیویورک و ...پاسخ داد.

وی در بخشی از گفتگوی خود با استقبال از حضور روحانی در نیویورک گفت: حضور نمایندگان کشورهای مختلف در نیویورک، ‌از جمله نمایندگان محترم جمهوری اسلامی ایران و در راس آنها رییس جمهور حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی فرصتی کم نظیری در جهت حل مساله هسته‌ای ایران محسوب می شود.

وی درخصوص احتمال دیدار و گفتگوی روسای جمهور ایران و ایالات متحده آمریکا اظهار کرد: اصلا نمی‌دانم. تا بحال قرار نشده که با هم دیداری داشته باشند. اما مکالمه تلفنی سال پیش بین آنها نشانگر آن است که بطور اصولی آقای اوباما آمادگی تعامل مستقیم با جناب آقای دکتر روحانی دارد،‌ پس تا اندازه‌ای بستگی به میل جناب آقای دکتر روحانی دارد. هر چه باشد این هفته کار مهمی پیش روی همه ما قرار دارد و چنین دیداری فی نفسه عامل ضروری برای نیل به پیشرفت در این هفته نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢۵

   

پر مبحث ترین ها