سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترکیه هم به ائتلاف ضد داعش پیوست

بروز شده : ٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٢٨    نسخه چاپی    
در این حملات از ترکیب تهاجمی جنگنده‌ها، بمب‌افکن‌ها، پهپادها و موشک‌های کروز تام‌هاوک استفاده شده، موشک‌ها از عرشه ناوهای جنگی در آب‌های خلیج فارس و دریای سرخ شلیک شده‌اند.
اردوغان که در نیویورک به سر می‌برد، گفت: «ما حمایت لازم را از عملیات خواهیم داشت. این حمایت می‌تواند نظامی و یا لوجستیکی باشد.»

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید که کشورش می‌تواند حمایت نظامی و لوجستیکی لازم را ازحملات آمریکا علیه داعش ارائه دهد.

به گزارش روزنامه تودی‌زمان، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه امروز سه‌شنبه گفت که کشورش می‌تواند حمایت نظامی و لوجستیکی لازم را زا حملات آمریکا علیه داعش ارائه دهد.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی «ان‌تی‌وی» ترکیه، اردوغان که برای شرکت در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می‌برد، در این خصوص به خبرنگاران گفت: «ما حمایت لازم را از عملیات خواهیم داشت. این حمایت می‌تواند نظامی و یا لوجستیکی باشد.»

وی همچنین با استقبال از حملات هوایی آمریکا و هم‌پیمانانش علیه مواضع داعش در سوریه، گفت که این حملات می‌توانند «بدون انقطاع» ادامه یابند.

وزارت دفاع آمریکا امروز اعلام کرد که از ساعات شبانگاهی دوشنبه (دیروز) به وقت دمشق، حملاتی را بر علیه اهداف داعش در خاک سوریه شروع کرده است. بحرین، اردن، عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی در این بیانیه، از همیاران پنتاگون در این حمله اعلام شده‌اند؛ کمک کشورها می‌تواند از طریق در اختیار نهادن حریم هوایی، فرودگاه‌ها و پیوستن هواپیماهای نظامی به جنگنده‌های آمریکایی باشد.

در این حملات از ترکیب تهاجمی جنگنده‌ها، بمب‌افکن‌ها، پهپادها و موشک‌های کروز تام‌هاوک استفاده شده، موشک‌ها از عرشه ناوهای جنگی در آب‌های خلیج فارس و دریای سرخ شلیک شده‌اند.

جنگنده‌های به غنیمت گرفته شده از ارتش سوریه، اردوگاه‌های آموزشی، مراکز فرماندهی ، انبار ذخیره تجهیزات، و، تعدادی کامیون و وسایل حمل و نقل تسلیحات داعش، اهداف حملات آمریکا را شامل می‌ شوند. این اهداف در اطراف شهر «رقه، پایتخت داعش» قرار داشته‌اند.

بر اساس گفته‌های آمریکایی‌ها و تأیید مقامات دمشق، وزیر خارجه آمریکا از قبل، نماینده سوریه در سازمان ملل را از انجام این حملات آگاه کرده بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٢٨

   

پر مبحث ترین ها