سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف یک بمب در هواپیمای نخست وزیر هند

کشف یک ماده منفجره خنثی شده در داخل هواپیمایی که برای سفر احتمالی نخست وزیر تدارک دیده شده بود، موجب بروز نگرانی شدید در بین سازمان های امنیتی هند شده است.
کشف یک بمب خنثی شده در داخل یک فروند هواپیمای رزرو برای سفر اخیر'نارندرا مودی' نخست وزیر هند به آمریکا، موجب نگرانی شدید سازمان های امنیتی هند شده است.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی 'تایمز آو ایندیا' ؛ این هواپیمای بوئینگ درحال آماده باش کامل برای پرواز بوده تا درصورت بروز مشکلی در پرواز هواپیمای اصلی نخست وزیر هند، از این هواپیمای رزرو استفاده شود.
گفته می شود زمانی که پنجشنبه شب نخست وزیر هند از سفر آمریکا به کشورش بازگشت، هواپیمای مذکور با ازسرگرفتن پرواز عادی خود به شهر 'جده' عربستان سعودی عزیمت کرد و نیروهای امنیتی صبح امروز شنبه در حین بازرسی از این هواپیما یک بمب خنثی شده را در آن یافتند.

منابع هندی که نامشان ذکر نشده است، می گویند: کشف یک ماده منفجره خنثی شده در داخل هواپیمایی که برای سفر احتمالی نخست وزیر تدارک دیده شده بود، موجب بروز نگرانی شدید در بین سازمان های امنیتی هند شده است.

براساس این گزارش، هواپیمای مذکور اکنون در'جده' نگاه داشته شده و پرواز برنامه ریزی شده آن به 'کلکته' هند لغو شده است.
این گزارش حاکی است هم اکنون سازمان های امنیتی هند درحال بررسی این مساله هستند تا به این معما که چگونه یک بمب خنثی شده توانسته است به داخل این هواپیما راه یابد، پی ببرند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٢٠

   

پر مبحث ترین ها