سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه اجازه واردات مرغ از ایران را نمی دهد

امروز همه می دانند و می دیدیم که اگر این مشکل در ایران به وجود می آمد محموله های دام زنده در سراسر کشور وارد می شد و بی توجهی و بی مهری های فراوانی به مسایل بهداشتی صورت می گرفت.
وزیر جهادکشاورزی گفت: روسیه علیرغم تمام محدودیت ها و نیازهای غذایی که داشته، تاکنون اجازه واردات یک کیلوگرم گوشت مرغ از ایران را نداده است چرا که پای تمام ملاحظات بهداشتی خود ایستاده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محمود حجتی در مراسم روز ملی دامپزشکی که عصر دوشنبه در سالن همایش سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون با یک مشکل فرهنگی در سطح جامعه به ویژه تجارت مواجه هسیتم و آن هم این است که حساسیت های مطرح شده در حوزه دامپزشکی و بهداشت مورد توجه قرار نمی گیرد و بارها شاهد آن بودیم که به محض رفع محدودیت ها همه به دنبال آن هستند تا بازار را اشباع کنند و تمام ملاحظات بهداشتی را زیر پا بگذارند.

وی ادامه داد: امروز همه می دانند و می دیدیم که اگر این مشکل در ایران به وجود می آمد محموله های دام زنده در سراسر کشور وارد می شد و بی توجهی و بی مهری های فراوانی به مسایل بهداشتی صورت می گرفت.

وزیر جهادکشاورزی گفت: وضعیت بهداشت دامی در مقایسه با سلامت انسان از حساسیت بالاتری برخوردار است چرا که به عنوان مثال اگر در یک سال گذشته به بیماری های شیوع یافته در کشور بی توجهی می شد، دامپزشکی نمی توانست وظایف خود را انجام دهد و اکنون باید شاهد آلودگی در کشور می بودیم.

حجتی در پایان از تلاش های دامپزشکان و مجموعه دامپزشکی کشور تقدیر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٢٩

   

پر مبحث ترین ها