سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هر هفته 5 انگلیسی به داعش می پیوندند

بروز شده : ١-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:٠۴    نسخه چاپی    
ما می دانیم بیش از 500 انگلیسی برای شرکت در جنگ به سوریه و عراق عزیمت کرده اند. شماری از آنها بازگشته اند و بسیاری دیگر در ماه های آینده و شاید سال های آینده می خواهند باز گردند .
پلیس انگلیس با بیان اینکه هر هفته دست کم پنج انگلیسی به تروریستهای داعش می پیوندند گفت : بازگشت تروریستها به خیابان های انگلیس خطری جدی برای جامعه ما محسوب می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از لندن،برنارد هوگان-هاو، رئیس پلیس انگلیس، اعلام کرد « پیشروی هایی که گروه داعش در عراق و سوریه سریع تر از گذشته به طرف ترکیه به دست می آورد، ترس و وحشتی نیست که فقط به سرزمین های دور دست محدود شود».

وی افزود « ما می دانیم بیش از 500 انگلیسی برای شرکت در جنگ به سوریه و عراق عزیمت کرده اند. شماری از آنها بازگشته اند و بسیاری دیگر در ماه های آینده و شاید سال های آینده می خواهند باز گردند ».

رئیس پلیس انگلیس همچنین گفت « هنوز به طور متوسط هفته ای پنج نفر از کشور ما به داعش می پیوندند. پنج نفر در هفته ممکن است به نظر زیاد نیاید اما وقتی که به این بیندیشید که در هر سال 50 هفته وجود دارد، سالی 250 نفر نیروهای جدید به داعش می پیوندند و این یعنی هر سال 50 درصد بیشتر از کسانی که پیش از این به داعش پیوسته اند ».

برنارد هوگان-هاو خاطر نشان کرد « این ارقام حداقلی است. شاید افراد بسیار دیگری وجود داشته باشند که قبل از عزیمت به سوریه یا عراق به کشور دیگری سفر کرده باشند و هنگامی که کشورهایی ضعیف و مرزهایی قابل نفوذ وجود دارد، هنوز شناسایی آنها امکان پذیر نیست ».

وی همچنین گفت بازگشت افرادی به خیابان های انگلیس که به طور بالقوه دارای تجربه ای جنگی هستند، خطری است برای جامعه ما.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:٠۴

   

پر مبحث ترین ها