سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استفاده گروههای تروریستی از کودکان سرباز

دبیده بان حقوق بشر اعلام کرد که کودکان سربازان در کشورهای مختلف توسط گروههای تروریستی فقط در اقدامات جنگی مورد استفاده قرار نگرفته اند بلکه در نقش های دیگر از جمله جاسوسی و یا پیام رسان نیز مورد استفاده قرار گرفته اند.
خبرگزاری نووستی در گزارشی اعلام کرد که هزاران کودک توسط گروههای مسلح تروریستی در سراسر جهان به ویژه در کنگو، سومالی، سودان جنوبی و همچنین توسط گروه تروریستی داعش و دیگر شبه نظامیان به طور غیرقانونی به عنوان سرباز مورد استفاده قرار می گیرند که نقض قوانین بین المللی است.

به گزارش خبرگزاری نووستی،دبیده بان حقوق بشر اعلام کرد که کودکان سربازان در کشورهای مختلف توسط گروههای تروریستی فقط در اقدامات جنگی مورد استفاده قرار نگرفته اند بلکه در نقش های دیگر از جمله جاسوسی و یا پیام رسان نیز مورد استفاده قرار گرفته اند.

براساس اعلام ژنرال 'رومرو دالایره' یک فرمانده سابق نیروهای سازمان ملل، حدود 250 هزار کودک در مناقشات بین المللی حضور داشته اند.
گزارش ها نیز حاکی از آن است که فراخوان گروه تروریستی داعش برای نیروگیری در جهان می تواند شامل جذب کودک سرباز نیز باشد.

براساس گزارش ها، برخی از این کودکان توسط گروههای تروریستی مجبور می شوند در درگیری ها حضور یابند.
یک کارشناس در این زمینه اعلام کرد که کودک سربازان توسط گروه های تروریست به عنوان ابراز تبلیغاتی استراتژیک با هدف جذب افراد جان مورد استفاده قرار می گیرد.
منبع: ایرنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٢٣:٢٠

   

پر مبحث ترین ها