سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گاردین: ایران و آمریکا در آستانه توافقی تاریخی هستند

برخی از دیپلمات‌ها درباره فعالیت‌هایشان می‌گویند که 95 درصد از فعالیت‌هایشان انجام شده و مابقی ماجرا وابسته به اتخاذ تصمیمات سیاسی است که باید طی سالهای آینده در پایتخت کشورها درباره ظرفیت غنی‌سازی ایران اتخاذ شود.
دیپلمات‌هایی که وارد شهر وین شده‌اند هشدار می‌دهند عدم موفقیت در توافق برای پایان دادن به بن‌بست یک دهه‌ای بر سر برنامه هسته‌ای ایران، جزو گزینه‌های روی میز نیست.

یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی مدعی شده ایران و آمریکا در آستانه توافق هسته‌ای برای پایان دادن به یک دهه اختلافات بر سر برنامه هسته‌ای ایران هستند.
گادرین در این مطلب در روز یکشنبه نوشته برخی از دیپلمات‌ها درباره فعالیت‌هایشان می‌گویند که 95 درصد از فعالیت‌هایشان انجام شده و مابقی ماجرا وابسته به اتخاذ تصمیمات سیاسی است که باید طی سالهای آینده در پایتخت کشورها درباره ظرفیت غنی‌سازی ایران اتخاذ شود.

به نوشته گاردین، اختلافاتی بین ایران و گروه 1+5 که درگیر مذاکرات هستند وجود دارد. به نوشته این روزنامه فرانسه نسبت به 5 کشور دیگر گروه 1+5 مخالفت بیشتری با اعطای امتیاز به ایران دارد.

گاردین با اشاره به مذاکرات چند هفته پیش بین جان کری، وزیر خارجه آمریکا با لوران فابیوس، همتای فرانسوی وی می‌نویسد روایت‌ها درباره اینکه آیا کری موفق شده است فابیوس را به عدم کارشکنی در مذاکرات متقاعد کند، متفاوت است.

به گزارش تسنیم، یک منبع فرانسوی آشنا به مذاکرات هسته‌ای می‌گوید: «برای فابیوس، پیوند با کشورهای حاشیه خلیج (فارس) مانند عربستان و قطر از لحاظ اقتصادی و ایجاد اشتغال در سالهای آینده اهمیت اقتصادی بیشتری دارد.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:۴٨

   

پر مبحث ترین ها