سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا: توافق با ایران دشوار است ولی غیرممکن نیست

رسیدن به یک توافق کاملا بسته به این است که آیا ایران برای برداشتن گامهایی که بتواند ما و شرکای ما را متقاعد سازد که برنامه هسته ای این کشور صرفا اهداف صلح جویانه را دنبال می کند، تمایل دارد یا نه . در این لحظه که صحبت می کنیم هنوز به آنجا نرسیده ایم . '
تونی بلینکن معاون مشاور امنیت ملی امریکا به قانونگذاران گفته است که دستیابی به یک توافق جامع با ایران تا ضرب الاجل 24 نوامبر ( سوم آذرماه ) ظاهرا دشوار بوده ولی غیر ممکن نیست .

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، بلینکن که گزینه باراک اوباما برای معاونت وزارت خارجه است در جلسه معرفی خود به عنوان نامزد این سمت دیپلماتیک به کنگره گفت: فعلا گمان می کنم که رسیدن به سرمنزل مقصود دشوار باشد . اما غیر ممکن نیست.

شش قدرت جهانی در تلاش برای دستیابی به توافق در کنترل برنامه هسته ای ایران در ازای کاهش تحریم های اقتصادی پیش از ضرب الاجل خود اعمال کرده 24 نوامبر هستند.

بلینکن مسئولیت رسیدن به توافق رابه جای واشنگتن به عهده تهران گذاشت .

وی گفت : رسیدن به یک توافق کاملا بسته به این است که آیا ایران برای برداشتن گامهایی که بتواند ما و شرکای ما را متقاعد سازد که برنامه هسته ای این کشور صرفا اهداف صلح جویانه را دنبال می کند، تمایل دارد یا نه . در این لحظه که صحبت می کنیم هنوز به آنجا نرسیده ایم . '
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ١٣:۴٢

   

پر مبحث ترین ها